Program, beş yaşından küçük ve 17 yaşından büyük olmayan çocuklar için geçerlidir.

Twitter Kurucusu Jack Dorsey ve Müzik Efsanesi Jay-Z bir Bitcoin Eğitim Programı Başlattı

Program, beş yaşından küçük ve 17 yaşından büyük olmayan çocuklar için geçerlidir. Dorsey, bu programın ilhamının Afrika ve Güney Amerika'daki diğer BTC programlarının başarısından kaynaklandığını açıklıyor.

Twitter kurucusu ve Block CEO'su Jack Dorsey, efsanevi rapçi ve Rock & Roll Onur Listesi'nin bir üyesi Jay-Z ile bir ortaklık kurdu. İki etkili adam bir Bitcoin akademisi kurdu. Akademi, eğitim güçtür sloganını destekleyen bir programdır.

Programla İlgili Ayrıntılar

Ancak, bu eğitim girişimi, Marcy projesi toplu konutları içindeki New York sakinleriyle sınırlıdır. Program ücretsizdir ve üç ay sürmesi planlanmaktadır. 22 Haziran'da başlayacak ve 7 Eylül'de sona erecek.

Katılımcılar yüz yüze veya sanal olarak katılabilirler. Organizatörler, katılımcıların özellikle BTC'ye odaklanarak kripto para birimi aracılığıyla finanslarını nasıl yönetebilecekleri konusunda daha fazla bilgi sahibi olmalarını bekliyor. BTC akademisi web sitesine göre, "paranın geleceği olduğu için odak noktası Bitcoin üzerinde."

Ayrıca BTC'nin sınırları olmadığını belirtiyor. Jay-Z ve Dorsey'den yapılan ortak açıklamada, programın insanların kendilerine yardımcı olabilecek güçlü araçlara erişebildikleri zaman daha bağımsız olabileceklerini kanıtlamayı amaçladığı belirtildi. Dorsey, Jay-Z'nin Marcy'nin büyüdüğü ev seçiminin ardındaki ilham kaynağı olduğunu ekledi.

Çift ayrıca, önceki başarıların ardından New York sakinlerini önde gelen dijital varlık hakkında eğitmek için daha fazla ilham aldıklarını söyledi. Onlara göre, “kripto, Afrika, Güney ve Orta Amerika'daki çoğu ülke için önemli bir araç haline geldi.”

Dorsey bir BTC savunucusu ve sık sık kriptonun yeni finans dünyası olduğunu söylüyor. Dorsey, kriptonun bankaları değiştirerek dünyanın tüm ülkeleri için finansal alanı düzleştireceğine inanıyor. Jay-Z, Dorsey ile benzer görüşleri paylaşıyor. Efsanevi müzisyenin Blockchain ile ilgili çeşitli projelere yatırımları var.

En popüler yatırımlarından biri, çeşitli üst düzey Web3 projelerinin arkasındaki şirket olan Alchemy'dir. Bu projelerin en popüleri, yaygın olarak bilinen NFT pazarı olan OpenSea'dir.

Bu Program, Dorsey ve Jay-Z Arasındaki İlk Ortaklık Değil

Geçen yılın başlarında, Dorsey gelgit yatırımcısı olmak için 300 milyon dolar ödedi. Jay-Z, müzik akışı uygulaması tidal'ın sahibidir. Bununla birlikte, anlaşmanın bir kısmı, Jay-Z'nin Block'un yönetim kurulundan biri olmasını içeriyordu. Dorsey, bir kripto ödeme hizmeti sağlayıcısı olan Block'un eski adıyla Square kurucularından biridir.

Bu program övgüye değer bir başarı olsa da, kripto piyasasının kargaşa içinde olduğu bir zamanda geliyor. BTC'nin fiyatı, geçen Kasım ayında 69 bin dolarlık en yüksek fiyata ulaşmasına rağmen bu yılın başından bu yana düşüyor. Bu nedenle, en yüksek fiyatının yüzde 63'ü.

Ayrıca, genel kripto piyasası daha iyi performans göstermedi. Terra ağının çöküşü, geçen ayın başlarında kripto piyasası değerinden 200 milyar doların üzerinde bir kayıp yaşadı. Ek olarak, Fed'in oranları artırma ve işletmeler için teşvik paketlerini kaldırma kararı kripto fiyatlarına zarar verdi. Önde gelen altcoin ETH, zirve değerinden yüzde 50 daha düşük. Diğer kriptoların fiyatları da benzer büyük kayıplar verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ