Bazıları diğerlerinden daha fazla öne çıkmasına rağmen, son birkaç yılda kripto para birimlerinin küresel bir sansasyon haline geldiği bir sır değil . Sosyal medya, bir kripto paranın popülaritesinde büyük rol oynuyor.

Twitter Takipçilerine Göre Dünyanın En İyi 10 Kripto Para Birimi

Bir kripto para biriminin potansiyeli ve değeri sadece sahip olduğu hashtag sayısı veya takipçilerinin sayısı ile değerlendirilemese de, çoğu zaman sosyal medyada iyi haberlerin yayılması daha fazla hype ve muhtemelen daha belirgin fiyat artışlarına yol açıyor.

Burada, resmi hesaplarının sahip olduğu takipçi sayısı ve hashtag'lerinin kaç kez kullanıldığı ile ölçülen Twitter'da en popüler olan kripto paralara bir göz atacağız.

1. Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB) , 9 milyona yakın takipçisi olan borsa şirketi ile şu anda Twitter'daki en popüler kripto para.

BNB, Binance'in kendi blok zinciri olan Binance zincirinin yerel para birimidir ve orijinal olarak Ethereum ağı üzerine kurulmuştur. 2022'nin ikinci çeyreği itibarıyla 7,6 milyar dolarlık hacme sahip Binance borsası , aynı zamanda dünyanın en büyük kripto para borsasıdır.

2. Bitcoin (BTC)

Bitcoin , son bir saatte 5,31 milyon takipçi ve 2000'den fazla tweet ile listede ikinci sırada yer alıyor. İlk olarak 2009 yılında piyasaya sürülen Bitcoin, dünyanın en eski ve en değerli kripto para birimidir. O zamandan beri, dünyanın en popüler kripto para birimi haline geldi. Başarısı, bir dizi başka kripto para biriminin yaratılmasına yol açtı.

3. Dogecoin (DOGE)

Dogecoin'in Twitter'da 3.40 milyon takipçisi var. DOGE, açık kaynaklı bir P2P kripto para birimidir. Bir altcoin ve dünyanın en popüler memecoini olarak sınıflandırılmıştır. Shiba Inu köpeği, Aralık 2013'te piyasaya sürülen Dogecoin'in amblemi olarak hizmet ediyor. Dogecoin, onu takas eden ve sosyal medya bahşiş parası olarak kullanan sadık bir hayran takipçisine sahip.

4. Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu'nun resmi hesabının Twitter'da 3.38 milyon takipçisi var. SHIB, maskotu olarak bir Japon av köpeği türü olan Shiba Inu'yu içeren Ethereum tabanlı alternatif bir kripto para birimidir. Shiba Inu, yaygın olarak Dogecoin'in yerine geçmektedir; aslında, destekçileri ona “Dogecoin katili” diyor. SHIB, dünyadaki en popüler ikinci memecoindir.

5. Ethereum (ETH)

Ethereum'u son bir saatte 1600'den fazla tweet ile Twitter'da 2,59 milyon kişi takip ediyor. Ethereum'a güç veren blok zinciri teknolojisi, güvenli dijital defterlerin kamuya açık olarak oluşturulmasını ve bakımını sağlar.  Bitcoin ve Ethereum çok sayıda benzerliği paylaşıyor, ancak farklı uzun vadeli hedefleri ve kısıtlamaları var. Ether, piyasa değeri açısından ikinci en büyük kripto para birimidir.

6. XRP

XRP'yi yaratan şirket olan Ripple'ın Twitter'da 2.51 milyon takipçisi var. XRP blok zinciri, diğer kripto para birimlerinin çoğundan biraz farklı çalışır. Bazı kripto para birimleri, karmaşık denklemleri hızla çözebilen herkesin işlem defterlerine ve doğrulama süreçlerine erişmesine izin verir. Bununla birlikte, işlemler güvenlidir çünkü defter sahiplerinin çoğunluğu, eklenmeden önce doğrulamayı onaylamalıdır.

7. Cronos (CRO)

Cronos'u (CRO) geliştiren borsa Crypto.com, 2,2 milyondan fazla takipçisi ile Twitter'da en çok takip edilen yedinci kripto hesabıdır. Crypto.com'un tüm hizmetleri CRO tarafından desteklenmektedir. Cronos Zinciri ayrıca CRO tarafından desteklenmektedir ve kullanıcıların mevcut seçeneklerden daha fazla çevrimiçi satıcıya kripto para birimi ile ödeme yapmasına olanak tanır.

8. Solana (SOL)

Solana'nın Twitter hesabının 1.87 milyon takipçisi var.

SOL, Solana'nın kripto para biriminin kod adıdır. Stake kullanarak, Solana'nın yerel ve faydalı tokeni, blok zincirini korumanın yanı sıra değer için değiştirilebilir. SOL, Mart 2020'de kuruldu ve o zamandan beri piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi listesine tırmandı.

9. Polygon (MATIC)

Polygon, MATIC sembolüne sahip bir kripto para birimidir ve blok zinciri ağlarını bağlamak ve ölçeklendirmek için bir platformdur. Polygon ağının yönetimi ve güvenliği ile işlem ücretlerinin ödenmesi için MATIC tokenleri kullanılmaktadır. Polygon'un resmi Twitter hesabını 1.52 milyon kişi takip ediyor.

10. Baby Dogecoin (BABYDOGE)

Baby Dogecoin, Dogecoin çevrimiçi topluluğu tarafından oluşturulan bir kripto para birimidir. Resmi web sitesine göre BABYDOGE, babası Dogecoin'i (DOGE) yeni geliştirilmiş işlem hızlarını ve sevimli doğasını göstererek etkilemeyi amaçlıyor. Deflasyonist bir token olarak Baby Dogecoin'in zamanla daha kıt hale gelmesi amaçlanıyor. Baby Dogecoin, kripto topluluğu tarafından çok seviliyor ve Twitter'da 1,43 milyon takipçisi var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ