4 Haziran Cuma günü, Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey, Miami'de (4-5 Haziran) düzenlenen Bitcoin 2021 konferansında Bitcoin ve ona olan bağlılığı hakkında birkaç ilginç yorum yaptı.

Twitter ve Square CEO

4 Haziran Cuma günü, Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey, Miami'de (4-5 Haziran) düzenlenen Bitcoin 2021 konferansında Bitcoin ve ona olan bağlılığı hakkında birkaç ilginç yorum yaptı.

Bitcoin yorumları

Dorsey'in (İnsan Hakları Vakfı Strateji Başkanı olan) Alex Gladstein ile "Bankasızları Alana Çekmek" adlı bir oturumda yaptığı konuşmadan öne çıkan birkaç nokta:

“Bitcoin kesinlikle her şeyi değiştirir.”

"Hayatımda üzerinde çalışmaktan daha önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum."

“Şirketlerimin herkesin erişebilmesi için yapabileceği ne varsa, hayatımın geri kalanını nasıl geçireceğim… Square veya Twitter'da olmasaydım, Bitcoin üzerinde çalışıyor olurdum… Square'den daha fazla yardıma ihtiyacı olsaydı veya Twitter, onları Bitcoin için bırakırdım… Ama her iki şirketin de oynayacağı bir rol olduğuna inanıyorum.”

"Dünyanın her yerindeki insanlar için bundan daha fazla olanak sağlayan bir şey olduğunu düşünmüyorum."

“Bugün sahip olduğumuz finansal kurumlara ihtiyacımız yok… Gelişen, sağlam, topluluğa ait olan ve topluluk tarafından yönlendirilen, her zaman başarılı olan bu inanılmaz ve şaşırtıcı fikir birliğine sahip olan bir kurumumuz var. Zamanla doğru olanı yapın. Asildir ve çok nadir ve benzersizdir. Onu inşa etmek ve korumak için yapabileceğimiz her şeyi yapmaya hazırız.”

Cuma günü Dorsey, Square'in Bitcoin için bir donanım cüzdanı oluşturma niyetini de tweetledi:

Square, bitcoin için bir donanım cüzdanı yapmayı düşünüyor. Bunu yaparsak, yazılımdan donanım tasarımına kadar tamamen açık bir şekilde ve toplulukla işbirliği içinde inşa edeceğiz. Bu düşünceyi doğru yoldan başlatmak istiyoruz: yol gösterici ilkelerimizden bazılarını paylaşarak bunu yapacağız.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ