Tippin eklentisi sayesinde kullanıcılar birbirlerine bahşiş olarak Bitcoin gönderebilecek

Twitter

Geniş bir kullanıcı kitlesini elinde bulunduran sosyal medya platformları, kripto para sektörünün varlığını genişletmesi için çekici bir alan olarak görülmektedir.

Yıldırım Ağı (Lightning Network) platformu Tippin, Google tarayıcı kullanıcıları için Twitter'da Bitcoin ödemeleri göndermelerini sağlayacak bir Chrome Uzantısı başlattı. 

Cumartesi günü beta olarak yayınlanan bu özellik Lightning Network üzerinden artık Twitter kullanıcılarının diğer kullanıcılara Bitcoin göndermelerine olanak sağlıyor.

Şirket, kullanıcıların Bitcoin işlemlerini  büyük ölçüde uygulanabilir kılmak amacıyla bu özelliği kullanıcılara sundu.

Bu özelliği kullanarak diğer kullanıcılara Bitcoin göndermek için Tippin eklentisini kurmanız gerekiyor. Daha sonra Twitter’daki gönderilerin altında yer alan “beğen” ve “retweet” sembollerinin yanında bir şimşek işareti belirecek bu sembol sayesinde artık diğer Twitter kullanıcılarına ''bahşiş'' olarak Bitcoin gönderebileceksiniz. Aşağıdaki bağlantıdan videoya ulaşabilirsiniz.

https://twitter.com/tippin_me/status/1095838499373305856

Twitter, kripto para kullanıcıları için en popüler sosyal medya platformlarından biri ve Tippin büyümeyi hızlandırmak için bu fırsattan faydalanmayı umuyor. 

Tippin mühendisi Sergio Abril Coindesk' yaptığı açıklamada platformun Lightning Network ile inanılmaz popüler olacağına inanıyor, çünkü kullanıcılar neredeyse hiç bir ücret ödemeden oldukça hızlı bir şekilde Bitcoin gönderebiliyor.

Abril, Tippin'in gelişmekte olan ekibinin gelecekte diğer sosyal medya platformlarına destek vererek uygulamayı genişletmeyi planladığını da sözlerine ekledi.

Twitter üzerinde uygulanan bu projenin eski bir fikir olduğu aşikar. Bitcoin uygulaması ChangeTip, bir zamanlar sosyal medya üzerinden ödeme gönderilen popüler bir platformdu, ancak bu uygulama 2016 yılında sona erdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ