Santiment şirketi, Twitter'daki mevcut olumsuz BTC duyarlılığına rağmen, topluluğu şaşırtacak bir fiyat artışının gelebileceğine inanıyor.

Twitter

Santiment şirketi, Twitter'daki mevcut olumsuz BTC duyarlılığına rağmen, topluluğu şaşırtacak bir fiyat artışının gelebileceğine inanıyor.

 “Twitter Bitcoin duyarlılığı olumsuz olmaya devam ediyor”

Kripto analiz şirketi Santiment tarafından yayınlanan tweet'e göre, şu anda Twitter'daki Bitcoin duyarlılığı olumsuz.

Bununla birlikte, bu durum gerçekleşirken, Santiment ekibine göre daha yüksek derecede olası bir BTC fiyat artışı var.

Santiment veri sağlayıcısı, analitik algoritmalarının okuyabildiği şeye göre, Twitter'daki Bitcoin duyarlılığının düşüşte olduğunu tweetledi.

Bununla birlikte, şirketin uzmanlarının açıkladığı gibi, duyarlılık ne kadar olumsuz olursa, olası bir fiyat rallisinin derecesi o kadar yüksek oluyor. Hatta takip edebilecek Bitcoin yükselişinin Bitcoin topluluğunu şaşırtacağını bile düşünüyorlar.

Traderlar bir fiyat düşüşü bekliyor, çizelge bunun boğalar için iyi bir şey olduğunu söylüyor.

Ayrıca, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi aşırı korku anlamına gelen 15'e ulaştı. Endeks bu seviyeye en son ulaştığında zaman dilimi, amiral gemisi dijital para biriminin Kara Perşembe'de sadece bir günde yüzde 50'lik bir düşüşle karşılaştığı Mart 2020 idi.

Uzmanlara göre, Bitcoin piyasasındaki aşırı korku ve olumsuz duyarlılık, yatırımcıları daha iyi alternatiflere yönlendiriyor ve yaklaşan bir boğa koşusunun işareti olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ