Ubisoft, Ghost Recon Breakpoint için geliştirme desteğini sonlandırıyor.

 Ubisoft, Ghost Recon Breakpoint için geliştirme desteğini sonlandırıyor.Oyun için başka NFT sürümü yok.Oyun topluluğu, Ubisoft'un NFT'lerle yaptığı deneylerden genel olarak memnun değildi.

Ubisoft, Ghost Recon Breakpoint oyunu için geliştirme desteğini sonlandırdı ve artık yeni içerik veya NFT sürümleri sağlamayacak. Şirket, piyasaya çıkan NFT sahiplerini tarihe not düştüklerini söyleyerek tebrik etti.

Video oyun şirketi Ubisoft, Ghost Recon Breakpoint oyununun artık geliştirme desteğine sahip olmayacağını duyurdu. Şirket ayrıca içerik güncellemelerini ve NFT'leri sonlandıracak. Ubisoft ve Ghost Recon Breakpoint duyurulduğunda manşetlere taşındı.

Sürekli geliştirme desteği olmadan oyun yeni NFT'ler almayacak. Ubisoft, NFT sahiplerine “Rakamlar” adı verilen NFT'leri talep ederek tarihe iz bıraktıklarını söyledi.

Ubisoft, dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri ve NFT'lerle çalışacağını duyurduğunda, kripto alanının hem içinde hem de dışında manşetlere taşındı. NFT'leri dikkate alan tek oyun şirketi değil ama kesinlikle en büyüğü.

Geçmişte, şirket yetkilileri, NFT platformu olan Ubisoft Quartz'ın bir metaverse yaratmanın ilk adımı olduğunu söyledi. Ölçeklenebilirlik ve enerji tüketimine odaklanılıyor ve şirketin vizyonunun tam ölçeğine ulaşması biraz zaman alabilir.

Bu arada oyun topluluğu, Ubisoft'un NFT'ler ve blok zincir teknolojisi ile çalışma kararını kınadı. Oyuncular, geçmişte mikro dönüşümler ve ganimet kutuları gibi para kazanma planlarında olduğu gibi, NFT'lere ve oyunların "blok zincirileştirmesine" karşı olmaları konusunda hemfikirdir.

Ubisoft Hala Blockchain Teknolojisine Meraklı

Ubisoft, yıllar önce piyasaya sürülen Ghost Recon desteğini durdurmuş olsa da, blok zinciri teknolojisinden yararlanmanın başka yollarını bulmaya devam ediyor. Şirket, Tezos'u kullanan Stratejik İnovasyon Laboratuvarı'nı başlattı ve dört yıllık bir araştırma ve geliştirme planı oluşturdu.

Ubisoft, EOSIO üzerine kurulu bir ağa sahip blockchain şirketi Ultra ile de ortaklık kurdu. Ubisoft, "oyun içi varlık oluşturma, oyuncular arasında sahiplik transferleri ve ödeme kanalları" gibi gelişmeler de dahil olmak üzere ikincisinin test ağına katkıda bulunacak.

Bu arada Quartz, Ubisoft'un teknolojiyi deneyeceği birincil araç olmaya devam edecek. Henüz önemli bir gelişme olmadı, ancak bu yılın ilerleyen saatlerinde NFT ile ilgili daha fazla duyuru olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ