Genesis CEO'su Michael Moro Çarşamba günü kripto aracılık şirketinin iflas eden hedge fonu Three Arrows Capital'dan (3AC) etkilendiğini doğruladı.

Üç Ok Sermaye Genesis

Genesis CEO'su Michael Moro Çarşamba günü kripto aracılık şirketinin iflas eden hedge fonu Three Arrows Capital'dan (3AC) etkilendiğini doğruladı.

 Daha önce Haziran ayında, teminat tamamlama çağrısına uymayan büyük bir karşı tarafla ilgili olarak zararlarımızı azalttığımızı belirtmiştik. Artık BVI iflas süreci başladığına göre karşı tarafın Three Arrows Capital olduğunu doğrulayabiliriz.

— Michael Moro (@michaelmoro) 6 Temmuz 2022

Moro, bir dizi tweet'te Genesis'in 3AC'nin kredideki marj gereksinimlerini karşılayamaması durumunda teminat ve riskten korunma sattığını söyledi.

18 Haziran'da Moro, bir karşı tarafın Genesis'in 3AC olarak teyit edilen marj çağrısına uymadığını açıkladı.

Voyager Digital Ltd. Çarşamba günü iflas başvurusunda bulunurken, daha fazla kripto komisyonculuğu ve borç verme platformu kayıpları ortaya çıkardıkça iflas ortaya çıkmaya devam ediyor.

Genesis kredilerinin boyutu veya ilgili zararlar açıklanmadı, ancak Moro, G4enesis'in ana şirketi olan Digital Currency Group'un devam eden operasyonları sağlamak için borcun bir kısmını üstlendiğini de sözlerine ekledi.

Genesis'in 3AC ve Hong Kong merkezli borç veren Babel Finance'e maruz kalması şirkete "yüz milyonlarca dolara" mal olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ