1973 yılında kurulan ve merkezi Paris’te bulunan Üçlü Komisyon yani Trilateral her yıl dünya ekonomisi ile ilgili olarak raporlar sunuyor.

1973 yılında kurulan ve merkezi Paris’te bulunan Üçlü Komisyon yani Trilateral her yıl dünya ekonomisi ile ilgili olarak raporlar sunuyor. Sunulan raporlar dünya kamuoyunda yakından takip ediliyor.

Amerika ile Çin arasında yaşanan gerilim sürecinin başlangıcından bu yana Üçlü Komisyonun gerek ekonomi gerekse de uluslararası  ilişkiler alanında hazırladığı raporlar önem kazanıyor. Avrupa, Amerika Ve Japonya’nın oluşturduğu üçlü komisyon en son 2021 yılının Kasım ayında 3 gün süren bir etkinlik düzenlemişti.

Etkinlikte dünya kamuoyunu yakından ilgilendiren emtia ile ekonomik refahın daha adil bir şekilde paylaşımı, sıfır karbon emisyonu, kapitalist sistemin bir kriz çerisinde olup olmadığı ve dijital dünyada güç dengeleri gibi konular ele alınmıştı.

Üçlü komisyonun son dönemlerde çok içerikli ve derin çalışmalar başlattığı ifade ediliyor. Bu çerçevede artan milliyetçilik, iklim değişikliği, dijitalleşme ve salgınların vurduğu piyasalara yönelik etkin çözümler gibi konular bu çalışmalar içerisinde yer alıyor. Bu çalışmalarının sonuçlarının önümüzdeki aylarda açıklanması bekleniyor. Dünya ekonomisinin nereye gideceğine yönelik son derece önemli olan bu raporlarda Kripto paralara da dijitalleştirme çerçevesinde yer verilmesi bekleniyor.

Üçlü komisyonda Bitcoin’e yer verilmesi alandaki risklerin belirtilmesi ve yasallık açısından önem taşıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ