Enerji tüketimi, Bitcoin (BTC) ağının en ilgili özelliklerinden biridir. Yani, bu başka bir BTC maksimalistinin ortalama 100 bin dolarlık tahmini değil.

Uçuran Tahminlere Bir Yenisi Daha: “Bitcoin 5 Yılda 100.000 Dolara Ulaşacak”

Enerji tüketimi, Bitcoin (BTC) ağının en ilgili özelliklerinden biridir. Yani, bu başka bir BTC maksimalistinin ortalama 100 bin dolarlık tahmini değil.

Capriole Investments dijital varlık yönetimi fonu ve blockchain araştırmacısı başkanı Charles Edwards, Bitcoin (BTC) ağının enerji değeri kullanımı ile BTC fiyat dinamiği arasındaki korelasyonun ayrıntılı bir tahminini yayınladı.

Hangi Fiyat Adil?

Bay Edwards'ın tahmini, Bitcoin (BTC) Enerji Değerinin son on yıldır Bitcoin (BTC) fiyatını izlediği iddiasına dayanıyor. Hesaplamaları iki ana girdiye dayanmaktadır: hash gücü ve madencilik donanım verimliliği.

Böylece, Bitcoin'in (BTC) hash gücü büyümesinin yavaşlamasını ve % 20'ye düşmesini bekliyor. 2025 yılında bir madencilik donanım verimliliğinde artışa benziyor (2025'te yaklaşık% 16). Bay Edwards bu tahminden emin.

İK ve Verimlilik için bu tahminleri birleştiren Bitcoin'in Enerji Değeri 2025 yılına kadar 100 bin dolara ulaşmalı.

Ayrıca, tahminin yazarı da Bitcoin (BTC) fiyatının etkilediği diğer faktörleri açıklamaya çalışıyor. Açıkçası, arz düşüşünü ve talep büyümesini hesaplıyor.

Kritik Riskler

Bay Edwards, Bitcoin Enerji Değeri tahminlerinde 'kara kuğuların' rolünü hatırlıyor. '2013/14'te Enerji Verimliliğindeki adım değişikliği iyileştirmesi' ASIC çipleri böyle bir 'kuğu' ders kitabı örneği olarak Bitcoin (BTC) enerji değerini düşürdüğünde gerçekleşti.

İki risk grubu Bitcoin (BTC) fiyatı için çok önemli. Birincisi, kayıp paralara erişmek için SHA-256 algoritmasını kırabilecek kuantum hesaplamadır. İkinci grup, Bitcoin (BTC) kitlesinin benimsenmesini kısıtlayabilecek hükümet kısıtlamaları hakkındadır.

Bununla birlikte, analist, Bitcoin (BTC) fiyatının 5 yıl içinde 100.000 $ seviyesine doğru fırlatılmasını öngörüyor:

Bitcoin, son 10 yılın en iyi performans gösteren varlığıydı. Gelecek 5 yılın farklı olmayacağını düşünmek için birçok neden var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ