Tokenizasyon firması AlphaWallet, yaklaşmakta olan Avrupa Futbol Şampiyonası ‘Euro 2020” için Avrupa Futbol Dernekleri Birliği (UEFA) ile ortaklık kurdu.

UEFA, AlphaWallet Euro 2020 Biletlerini Ethereum Blockchain İle Tokenlaştıracak

Ethereum entegrasyonu ile Alphawallet, turnuva biletlerini destekleyen özel blockchain'e yaklaşık 20.000 token koymayı planlıyor.

Habere göre, AlphaWallet CEO'su Victor Zhang konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

“Dijital etkinlik biletlerinin % 50'sini blockchain tokenize biletlerine dönüştürebilirsek, yeni benimsenme numarası zaten dünya çapında mevcut toplam blockchain kullanıcılarından (42.290.000) daha büyük durumda.”

Zhang, biletleri zaten blok zincirinde tokenlaştıracak ve güvence altına alınacağı için 20.000'den fazla yeni kullanıcının bilgisi olmadan blockchain teknolojisini deneyimleyeceğini belirtti. Ayrıca, UEFA yönetici satış acentesinin fonları, biletleri ve otoriteyi sağlayacağını, AlphaWallet ekibinin ise sadece teknolojiyi sunacağını da sözlerine ekledi.

Ethereum tabanlı cüzdan uygulaması, 2018 yılında Rusya'nın FIFA Dünya Kupası sırasında bu yeni tokenize bilet sistemini zaten test etmişti. Şirket daha sonra sahtekarlık, ölçeklendirme ve ikincil piyasada düzenleme eksikliğine çözümler bulmaya çalışmıştı.

Zhang ayrıca, biletlerin Ethereum blok zincirinde düzenleneceğinden, biletin orijinalliğinin anında doğrulandığını, böylece biletlerin eşler arası aktarımına izin verdiğini ve sahte biletlerin dağıtımını engellemeye yardımcı olduğunu ekledi. Ayrıca, biletleri satın alan kişi bunları tekrar satmak isterse, tıpkı kripto paraları transfer etmek gibi zincirde yapabilirler.

Sadece 2019'da Zhang, dünya çapında 941.400.000 dijital bilet kullanıcısı olduğunu kaydetti. Ayrıca şöyle dedi:

“Teknoloji henüz küresel ekonominin tamamen tokenlaştırılmasına hazır olmasa da yakın. Tam tokenizasyonun gerçekleşmesi için geliştirilmesi gereken yüzlerce eksik parça var. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ