Spor sektöründe lider fintech şirketi olan ve blockchain tabanlı taraftar etkileşimi alanında uzmanlaşan Chiliz ($CHZ: Binance), dünyanın önde gelen karma dövüş sanatları (MMA) organizasyonu UFC® ile birlikte ayrıcalıklı küresel bir ortaklık duyurdu.

UFC®VE CHILIZ Küresel Ortaklık Duyurdu

Spor sektöründe lider fintech şirketi olan ve blockchain tabanlı taraftar etkileşimi alanında uzmanlaşan Chiliz ($CHZ: Binance), dünyanın önde gelen karma dövüş sanatları (MMA) organizasyonu UFC® ile birlikte ayrıcalıklı küresel bir ortaklık duyurdu.

Chiliz; taraftarlar, tuttukları takımlar ve favori sporcuları arasında daha yakın bir bağ oluşturmayı amaçlayan taraftar oylama ve ödül uygulaması Socios.com aracılığıyla spor ve eğlence endüstrisi için blockchain tabanlı taraftar etkileşim çözümleri sunuyor.

Socios.com, Taraftar (Fan) Token olarak bilinen kulüp markalı dijital varlıklar üretmek için FC Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain, Atlético de Madrid, Galatasaray, AS Roma, CA Independiente gibi büyük futbol kulüpleriyle ve espor devi OG ile önemli ortaklıklar kurdu. Socios.com'a güç veren kripto para birimi Chiliz $CHZ'yi kullanarak Fan Tokenleri uygulama içi market alanında veya dünyanın ilk spor ve eğlence odaklı kripto para birimi borsası Chiliz.net aracılığıyla satın alınabilir ve satılabilir. Taraftar Tokenler, sahibine kulüp tarafından belirlenen anketlerde oy kullanma ve ömür boyu bir kez yaşanabilecek deneyimler kazanma hakkı verir.

Kısa vadede, ortaklık UFC’nin dünyanın dört bir yanındaki coşkulu spor tutkunlarına ulaşmasını sağlayacak ve Socios.com platformundaki tanıtım faaliyetleri aracılığıyla markalarını büyütmek için sayısız fırsat yaratacak.

Ortaklık ayrıca UFC'nin spor alanındaki Chiliz fintech uzmanlığından yararlanmasına ve UFC markasını büyütmek ve yenilikçi blockchain, teknoloji ve mobil uygulama çözümleri yoluyla hayran etkileşimini artırmak için daha fazla fırsat yaratmasına olanak sağlayacak.

Tüm Fan Token ve $CHZ sahibi olanlar, UFC etkinlikleri için özel teklifler ve bu ortaklık aracılığıyla biletlere satış öncesi erken erişim de dahil olmak üzere UFC ile ilgili bir çok ayrıcalığa sahip olabilecekler.

UFC, MMA'yı dünyanın en hızlı büyüyen sporlarından biri haline getirdi ve dünya genelinde 318 milyondan fazla hayranı bulunuyor. Kadrosu; Conor McGregor, Nate Diaz, Khabib Nuramagomedov,  Holly Holm ve Amanda Nunes dahil olmak üzere en üst düzey MMA sporcularından oluşuyor.

Chiliz & Socios.com CEO'su ve Kurucusu Alexandre Dreyfus şunları söyledi: “UFC, Chiliz ile ortaklık kurarak, gezegendeki en büyük spor organizasyonlarının hali hazırda bağlı olan kitlesine erişerek yeni takipçiler çekmek için eşi görülmemiş bir fırsat yaratıyor.

“Bu heyecan verici iş birliği, sadece Fan Token ortaklarımız için değil, diğer önde gelen şirketler için de blockchain teknolojisini kullanarak nasıl inanılmaz etkileşim fırsatları yaratabileceğimizin ilk önemli örneğidir.

“Aynı zamanda bu bizim için blockchain tabanlı taraftar etkileşimi öncüsü olmaktan, spor sektöründe bir fintech şirketine evrimimiz açısından büyük bir adım.”

UFC Küresel Ortaklıklar Başkan Yardımcısı Nicholas Smith şunları ekledi: “Chiliz ve Socios.com, blockchain tabanlı hayran etkileşimi konusunda endüstri lideridir ve şirketimiz de onlar gibi her zaman “ilk olmak” için ortak bir felsefeyi paylaşıyor, bu nedenle bu yeni ortaklığa başlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. UFC sürekli olarak seyirci deneyimini geliştirmek için çalışıyor ve bu hedefe ulaşmak için ekip olarak yenilikçi ve benzersiz yollar üzerinde çalışmayı dört gözle bekliyoruz. ”

Chiliz Hakkında

Chiliz, spor ve eğlence platformları için dijital bir para birimidir. Dünyanın ilk ölçeklenebilir, token kullanımına müsait, oylama platformu olan ve taraftarların tuttukları spor takımına ilişkin oylama haklarını alıp satabildikleri ve kullanabildikleri Socios.com’un arkasındaki itici güçtür. Chiliz projesi, Binance, OK Blockchain Capital ve Ceyuan Ventures da dahil olmak üzere Asya’nın önde gelen kripto fonlarından ve dünyanın en büyük kripto para birimi borsalarından 66 milyon dolar tutarında fon sağlamıştır. Chiliz, 2012 yılında kurulmuş global bir spor ve eğlence kuruluşu olan Malta merkezli Mediarex Grubuna aittir. Ocak 2020’de, Chiliz türünün ilk örneği mobil ve masaüstü uyumlu spor ve eğlence varlıklarına özel kripto borsası, Chiliz.net’i tanıttı.

Socios.com, spor işletmelerinin blockchain teknolojisi ile dijital dönüşüme ulaşmalarına yardımcı oluyor. Socios.com, hem Ethereum blok zincirinde bir ERC20 utility token hem de Binance Zincirinde BEP-2 token olan Chiliz token ($ CHZ) tarafından desteklenmektedir. Fan Tokenler bir takıma veya kulübe özgüdür ve şifreli, değişmez bir oy ve üyelik hakkı sahipliği defterine erişim sağlayan, dijital bir varlıktır. Tokenize taraftar oylama platformu, ayrı bir izin verilen yan zincir üzerinde çalışan Fan tokenlerini kullanır. Taraftar Tokenleri sayıca sınırlıdır ve bu değiştirilemez, sahiplik değişimi yapılabilir ve fiyatı piyasa tarafından belirlenir. Bu girişim, taraftar yönetim çerçevesinden ve bazı büyük futbol kulüplerinin “socios”larından ilham alınarak kuruldu.

"Socios 2.0" olarak adlandırılan platform, bu yönetim modelinin dijitalleştirilmesini temsil eder.

UFC® hakkında

UFC®, 318 milyondan fazla hayranı ve 80 milyon sosyal medya takipçisi ile dünyanın önde gelen karma dövüş sanatları organizasyonudur (MMA). Organizasyon, dünyanın en prestijli arenalarında yılda 40'tan fazla canlı etkinlik üretirken, 170'ten fazla ülkede yaklaşık bir milyar TV hane halkına yayın yapıyor. UFC’nin sporcu kadrosu, 65’ten fazla ülkeyi temsil eden dünyanın en iyi MMA sporcularını içeriyor. Organizasyonun dijital ürünleri arasında dünyanın önde gelen dövüş sporları için yayın akışlarından biri olan UFC FIGHT PASS® yer alıyor. UFC 2016 yılında stratejik eğlence yatırımcıları Silver Lake Partners ve KKR ile birlikte küresel eğlence, spor ve içerik şirketi Endeavour tarafından satın alındı. UFC'nin merkezi Las Vegas, Nevada'da bulunmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ