ABD Hükümeti yaklaşık 49.000 BTC'yi Silk Road'dan Coinbase'e taşıdı.

Ufukta Bir BTC Dökümü Mü Var? ABD Hükümeti, Silk Road

ABD Hükümeti yaklaşık 49.000 BTC'yi Silk Road'dan Coinbase'e taşıdı. Sektör liderleri, hareketin yakında gerçekleşecek bir boşaltmayla bağlantılı olabileceğinden endişe ediyor.

Daha geniş kripto ekosistemi, Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti'nin 2021 ve Mart 2022'de Silk Road'dan ele geçirilen büyük miktardaki Bitcoin'i (BTC) boşaltma hareketi gibi görünen bir hareketle taşımaya başladığının ifşa edilmesiyle yarı panik moduna girdi.

Güncelleme ilk olarak bir kripto analitiği, istihbarat ve güvenlik platformu olan PeckShield tarafından paylaşıldı ve ekip, yaklaşık 49.000 BTC biriminin Coinbase'e aktarıldığına dikkat çekti. Coinbase'in seçimi, platformun Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyüğü olduğu ve aynı zamanda halka açık bir şirket olarak da ikiye katlandığı düşünüldüğünde anlaşılabilir.


Bununla birlikte, fonun hareketlerinin nedenleri şu anda net değil, ancak sektörde büyük bir satışın ufukta olabileceğine dair spekülasyonlar artıyor. O sırada İpek Yolu'ndan ele geçirilen toplam fon 51.000 adedin üzerine çıktı, bu da aktarılan fonları gözlemleyen herkes için büyük bir endişe kaynağı haline getirdi.

Borsaların, bu kadar büyük miktarda dijital para birimini boşaltmak için gerekli miktarda likiditeye sahip olduğu bilinmektedir. İşlem aşamalara bölünebilse de, nihai satış şüphesiz oldukça değişken kripto endüstrisindeki dengeyi alt üst edecektir.

Bu yazının yazıldığı sırada, piyasa zaten varlıkların yaklaşan satışıyla ilişkili Korku, Belirsizlik ve Şüpheleri (FUD) fiyatlıyor. Bitcoin, son 24 saatte %1,62 ve son 7 günlük dönemde %6'dan fazla düşüşle 22.029,83 $'lık bir spot fiyatla el değiştiriyor.

Amerikalı düzenleyiciler her zaman yatırımcı korumasını savunuyorlar ve bir dizi endüstri uzmanı, düzenleyiciye bu kadar miktarda Bitcoin'i bir kerede boşaltma planları konusunda şüphe avantajı sağlıyor olabilir.

Bitcoin Dökümünü Çevreleyen Bitmeyen FUD

Bitcoin, yaygın bir mülkiyet tabanına sahip en iyi kripto varlıklarından biri olarak kabul edilebilirken, çok sayıda sahibinin çantalarını satma korkusu her zaman piyasayı altüst ediyor. Toplamda endüstri, varlıklarını satma eğilimi yüksek birkaç Balinaya dikkat çekiyor ve bunlar arasında 130.000'den fazla Bitcoin birimine sahip Amerikan iş zekası ve yazılım firması MicroStrategy Incorporated var.

Ek olarak, Digital Currency Group'un bağlı kuruluşu Grayscale Investments'in de yaklaşık 600.000 madeni paraya sabitlenmiş büyük miktarda Bitcoin varlığı var. Michael Saylor, MicroStrategy'yi kurmuş ve çantalarını yakında satmayacağına söz vermiş olsa da, Grayscale'in elinde bulunan Bitcoin'lerin kaderi hakkında pek çok belirsizlik var.

Three Arrows Capital'in (3AC) ve FTX Derivatives Exchange'in iflasının Grayscale'i sert bir şekilde vurmasıyla, kripto imparatorluğu şimdi birçok kişinin kolay çıkış yolunun ulaşabileceği BTC'yi boşaltmak olacağından korktuğu bir mali karmaşanın içine atıldı.

Kripto ekosisteminin zorluklara rağmen dirençli olduğu bilinmesine rağmen, ABD düzenleyicilerinden veya DCG'den gelen herhangi bir büyük hareket, tacirlerin bu arada dikkatle izlemesi ve ticaret yapması gerekecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ