Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, kripto borsalarından hem Rus hem de Belaruslu kullanıcıların hesaplarını dondurmalarını istedi.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, kripto borsalarından hem Rus hem de Belaruslu kullanıcıların hesaplarını dondurmalarını istedi. Fedorov, Rus kuvvetlerinin geçen hafta ülkeyi işgal etmesinin ardından Ukrayna'da birkaç gün süren yoğun çatışmaların ardından 27 Şubat'ta kripto borsalarından Rus hesaplarını yasaklamalarını isteyen bir tweet atmıştı.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Kripto Borsalarına İtiraz Ediyor

Fedorov, “Tüm büyük kripto borsalarından Rus kullanıcılarının adreslerini engellemelerini istiyorum” dedi. Sadece Rus ve Belaruslu politikacılarla bağlantılı adresleri dondurmak değil, aynı zamanda sıradan kullanıcıları sabote etmek çok önemli” dedi. Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Kraken'in CEO'su Jesse Powell, bugün böyle bir hareketin "yasal bir zorunluluk olmadan" yapılamayacağını söyledi, ancak Rus kullanıcılarının böyle bir siparişin "olabileceğinin farkında olması gerektiğini" de sözlerine ekledi. yakın."

Fedorov daha sonra Rusya ve Beyaz Rusya'daki müşterilere ait hesapları donduran NFT platformu DMarket'i övdü. DMarket bunu birkaç saat önce Twitter'da doğruladı ve varlıkların kullanıcıların hesaplarında kaldığını ancak erişimlerinin sınırlı olduğunu belirtti.

ECB Başkanı, Milletvekillerini Rusya'nın Yaptırımlardan Kaçmak İçin Kullanmasını Önlemek Kçin kriptoyu Düzenlemeye Çağırdı

Daha önce bildirildiği gibi, Rusya'nın ekonomik yaptırımlardan kaçmak için kripto para birimleri kullanma olasılığı, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın milletvekillerini kriptoyla ilgili bir düzenleyici çerçeveyi onaylamaya çağırmasına neden oldu. Lagarde bu çağrıyı, Cuma günü yapılan gayri resmi bir ekonomi ve maliye bakanları toplantısında bu önlemlerden bazılarından kaçınmak için kripto kullanma potansiyeli olan Rusya hakkında bir muhabirin sorusuna yanıt verirken yaptı. AMB'nin Avrupa milletvekilleri tarafından Rusya'ya uygulanan herhangi bir yaptırımı Rusya'ya uygulayacağını belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ