Ukrayna hükümeti, birkaç ay önce savaştan zarar gören ülkeyi desteklemek için bağışlanan bir Cryptopunk NFT'yi sattı.

Ukrayna, Cryptopunk NFT Satışından 100.000 Doların Üzerinde Kazandı

Ülkenin dijital dönüşüm bakanlığı, tokenin tahsilat için ethereumda 100.000 dolardan fazla harcayan kimliği belirsiz bir alıcı tarafından satın alındığını söyledi.

Ukrayna Hükümeti Bağışlanan Cryptopunk Token'ı 90 ETH karşılığında Satıyor

Ukraynalı yetkililer, Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov ve yardımcısı Alexander Bornyakov, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Cryptopunk'ın takas edilemez bir tokeninin ( NFT ) satışından 100.000 $'dan fazla para topladıklarını duyurdu. Eşsiz koleksiyon, bilinmeyen bir yatırımcı tarafından 90 ether ( ETH ) karşılığında satın alındı.

NFT, Cryptopunk #5364, Mart ayı başlarında Aid for Ukraine kripto para toplama kampanyasına bağışlandı. O sırada Bornyakov, 56 ETH değerinde olduğunu tweetledi, ancak ethereum ve diğer kripto para birimlerinin fiyatı, son kripto piyasası çöküşünden önce önemli ölçüde daha yüksekti.

Eski bir Sovyet Cumhuriyeti olan Doğu Avrupa ülkesi, 24 Şubat'ın ilk saatlerinde çok daha büyük komşusu Rusya tarafından işgal edildi. Kiev hükümeti ve bir dizi gönüllü kuruluş, NFT'ler de dahil olmak üzere giderek artan bir şekilde kripto bağışlarına bel bağladı. Ülke, savunma ve insani yardım çabalarını finanse etmek için şimdiden milyonlarca dolar topladı.

Alex Bornyakov Pazartesi günü bir tweet'te Cryptopunk koleksiyonundan tokenin satışını duyurarak, küresel kripto topluluğunun Ukrayna'yı desteklemeye devam ettiğini belirtti. Aynı zamanda Ukrayna Başbakan Yardımcısı olarak da görev yapan Mykhailo Fedorov Salı günü tweet attı “Böyle cömert bağışlar için kripto topluluğuna teşekkür etmek istedim”.

Cryptopunks , Ethereum blok zincirinde bir NFT koleksiyonudur. 2017 yılında başlatılan proje, ilk kripto koleksiyonlarından bazılarını sundu. Cryptopunk #5364, Ukrayna için fon toplamak için kullanılan ilk karşılıksız token değil. Mart ayında, Ukrayna bayrağının NFT'sinin satışı, Ethereum'da 6.7 milyon doları aştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ