Japonya merkezli kripto para borsası DeCurret'in temsilcisi, yönetim kurulu üyesi ve başkanı Kazuhiro Tokita, 27 Mart'ta Tokyo'da düzenlenen bir iş sunumu sırasında yeni bir kripto para birimi ödeme sistemi açıkladı.

Ulaştırma Kartlarında Yeni Dönem: Kripto Para Ödeme Sistemi

Japonya merkezli  kripto para borsası DeCurret'in temsilcisi, yönetim kurulu üyesi ve başkanı Kazuhiro Tokita, 27 Mart'ta Tokyo'da düzenlenen bir iş sunumu sırasında yeni bir kripto para birimi ödeme sistemi açıkladı.

Yeni sistem, Japonya’nın en büyük demiryolu şirketi olan Doğu Japonya Demiryolları Şirketi (JR East) tarafından verilen Suica ödeme kartının kripto para birimiyle dolmasını sağlayacak. Yine de rapor, basın zamanından itibaren somut planların olmadığını ve JR East'in yalnızca uygulamayı düşündüğünü belirtti. Şirket tarafından yayınlanan veriler, geçtiğimiz yılın Mart ayı sonunda yaklaşık 70 milyon Suica kartı verildiğini gösteriyor.

Özel web sitesine göre, Suica, kullanıcılarının hem mallar hem de hizmetler için hem nakliye hem de ödeme yapmalarını sağlayan ön ödemeli bir e-para kartıdır. Cointelegraph'ın yakın zamanda bildirdiği gibi, Decurret'in 28 Mart'tan bu yana Japon Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından işletilmesine izin verildi.

Cointelegraph Japan’a göre, borsadaki işlem 16 Nisan’da başlayacak ve Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP ) gibi kripto para birimlerini destekleyecek. Ethereum (ETH) desteğinin eklenmesinin Haziran veya Temmuz için planlandığı bildirildi ve hem yen hem de Bitcoin baz çiftleri olarak desteklenecek.

Diğer Japon haberlerinde, e-ticaret devi Rakuten kısa bir süre sonra FSA’nın 25 Mart’ta onayını aldığını açıkladıktan sonra Rakuten Cüzdan adlı kendi şifreli para birimi değiş tokuşunu başlatacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ