Uluslararası Bitcoin Toplulukları SegWit2x

New York Anlaşmasının zor kısmı yaklaşık iki hafta içinde planlanıyor. Bu uyumsuz protokol kural değişikliği, Bitcoin'in ağdaki daha fazla işlem için izin vermek için blok ağırlık sınırını arttırmak üzere ayarlanır - herkes değişmeyi benimserse. Aksi takdirde, "Bitcoin" olarak kabul edilebilecek veya olmayabilecek yeni bir blok zinciri ve para birimi oluşturacak . Bu anlaşmanın imza sahipleri arasında, en büyük Bitcoin şirketlerinin ve madencilik havuzlarının birçoğu, birlikte, bir çoğunluğu temsil ettiklerini iddia ediyor. Ancak, SegWit2x teklifinin bu 2x bölümünün bu imzacılar dışında gerçekten çok fazla desteğe sahip olduğu açık değil . Bitcoin'in geliştirme topluluğunun çoğunun, diğer şirketlerin önemli bir kısmı , bazı madencilik havuzları , kullanıcı anketleri ve vadeli işlem piyasaları aksini önermektedir.

Ve şimdi, uluslararası Bitcoin topluluklarının giderek artan bir listesi, SegWit2x çatalına da açıklama yapıyor.

Genel bakış

Seoul Bitcoin Buluşması

12 Ekim 2017'de, Seul Bitcoin Meetup - Güney Kore'de 1700'den fazla üyeyle en büyük ve en uzun süren Bitcoin buluşması SegWit2x hakkında bir açıklama yapan ilk kullanıcı topluluğuydu . Daha kesin bir ifadeyle, grup kendi sözleriyle kendi "bu Kasım ayı önergesine karşı durgun muhalefetini" dile getirdi.

Açıklamasında, Seul Bitcoin Buluşması, anlaşmanın yapıldığı yere vurgu yapıyor. Tipik olarak, Bitcoin protokolündeki değişiklikler, Bitcoin Improvement Proposal (BIP) sürecine girer; burada, SegWit2x, yalnızca bir düzine arasında davetiye toplantısı şeklinde hazırlanan New York Anlaşması'na girerken geliştiriciler tarafından ekosistemde gözden geçirilir. şirket yöneticileri.

Seul Buluşması devletleri:

Seçkin bir CEO ve yatırımcı grubu, niyetleri ne kadar iyi olursa olsun, ortak görüş olmadan fikir birliği kuralları hakkında tek taraflı olarak kararlar alabilir ve bu değişiklikleri genel konsensüs gözetmeksizin ağ üzerinde zorlarlarsa, Bitcoin onu değerli kılan özelliklerini kaybedecektir ilk etapta.

Bitcoin Buluşması Münih

Bitcoin Münih buluşma grubu Seul Meetup Group ile aynı gün SegWit2x çetelerine karşı açıklama yaptı. Bu buluşma grubu 2000'den fazla üyeye sahip - ancak SegWit2x sert forkuna karşı açıklama kabul edilsin de kabul edilmez de olsa, yalnızca on iki düzine oy kullandı. Bu ifade kendisi fotoğraf yoluyla sosyal medyaya yayıldı .

Bitcoin Münih buluşması yaptığı açıklamada, teknik kaygılardan ötürü kısmen SegWit2x sert çatlağına karşı çıktığını açıklıyor:

SegWit'in ardından blok boyutunun bir katına çıkması çok acele görünüyor ve daha sonraki madenciliğin merkezileşmesine neden olabilir.

Açıklamada ayrıca, zor bir çatalı daha fazla ve daha iyi bir hazırlık gerektirdiğini ve zor çatalı istek listesinden daha fazla gelişme içermesi gerektiğini ve Bitcoin Core'u "gerçek Bit-pass istemcisi" olarak onayladığını belirtti.

Brezilya ve Arjantinli Bitcoin Toplulukları

En büyük kullanıcı topluluğu SegWit2x sert forkuna karşı şimdiye kadar yapılan en uzun açıklamayı da yayınladı . 17 Ekim 2011'de yayınlanan Arjantinli ve Brezilyalı kullanıcılar ve şirketler arasında gerçekleştirilen ortak bir çaba, "SegWit2x olarak da bilinen New York Anlaşması (NYA) adı verilen yaklaşan Kasım ayı hardforku hakkındaki en derin endişelerini dile getirdi. (S2X).”

İsrail Bitcoin Derneği

İsrail Bitcoin Derneği Bitcoin ve benzeri teknolojileri İsrail'de açık bir üyelikle destekleyen kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. 24 Ekim 2017'de bu dernek , SegWit2x çatalı üzerine kendi bildirisini sundu.

Diğer ifadelerden biraz farklı olan İsrail Bitcoin Derneği, herkesin Bitcoin'i fork etme ve yeni şifreleme hakkı yaratma hakkını vurguluyor. Bu doğal olarak SegWit2x desteklediğini gösterir.

Hong Kong Bitcoin Topluluğu / Bitcoin Association of Hong Kong

Genel olarak Hong Kong Bitcoin Topluluğu ve Hong Kong Bitcoin Derneği 25 Ekim 2017'de SegWit2x'e karşı açıklama yapmıştı.

Teknik olarak ayrı ifadeler olsa da, sert çatal için fikir birliği eksikliği konusunda endişelerini dile getiriyorlar. Bir grup Hong Kong merkezli şirket olan Hong Kong Bitcoin Topluluğu, "topluluk arasında bu çatalı desteklemez" çarpıcı olarak belirtiyor. Genellikle Bitcoin'i Hong Kong'da tanıtmak için kurulmuş olan derneğin " hardfork'un savunucuları, Bitcoin topluluğundan onları desteklemelerini rica eder ve daha sonra topluluğun yaygın şekilde desteklenmesi durumunda sadece çılgınca davranmaya devam etmelidir. "

Buna ek olarak, Hong Kong grupları SegWit2x çatalı tekrar koruma korumasının eksikliğine karşı konuşuyorlar.

Topluluk genelinde bir konsensüs eksikliği ve güçlü tekrar koruma korumasının eksikliği nedeniyle, SegWit2x'i bozulmaya ve ekosisteme zarar verecek pervasız bir çaba olarak görüyoruz.

İtalyan Bitcoin Topluluğu

İtalyan Bitcoin topluluğu, özellikle bir grup şirket, buluşma, lobicilik grupları ve diğer organizasyonlar, 31 Ekim 2017'de SegWit2x'e karşı bir açıklama yapmıştı.

Ifadesi büyük ölçüde önceki esinlenerek açıklamada İtalyan blockchain araştırma laboratuvarı tarafından BHB olarak SegWit2x reddedilen, “Bitcoin bir siyasi devralma gerçekleştirmek için bir girişim.”

Daha geniş İtalyan Bitcoin topluluğunun ifadesi biraz daha kompakt ama yine de SegWit2x sert çatalıyla ilgili tanıdık eleştiri noktalarına değiniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ