Umman, ülkenin sanal varlıklar için düzenleyici bir çerçeve oluşturmasına yardımcı olmakla ilgilenen uzman şirketlerden tekliflerini sunmalarını istedi.

Umman, ülkenin sanal varlıklar için düzenleyici bir çerçeve oluşturmasına yardımcı olmakla ilgilenen uzman şirketlerden tekliflerini sunmalarını istedi.

Umman Mali Düzenleyicisi, Sermaye Piyasası Kurumu (CMA), yakın zamanda sanal varlıklar için bir düzenleyici çerçeve oluşturmasına yardımcı olmakla ilgilenen şirketleri bir ihale sürecine katılmaya davet etti. Unlock Media tarafından hazırlanan bir rapora göre, düzenleyici çerçeveyi oluşturma süreci iki aşamaya bölünecek. İlk bölüm, kripto para birimlerinin düzenlenmesi için gereken yasal ve düzenleyici çerçeveyi belirleyecek ve belirleyecektir.

Umman'ın Mali Düzenleyicisi De Yatırımcılar İçin Uygun Önlemleri Alacaktır

Umman'ın Mali Düzenleyicisi de yatırımcılar için uygun önlemleri alacaktır. Rapora göre, bir sonraki aşama CMA için eğitim ve teknik destek ile çalışma kılavuzları formlarının oluşturulmasını içerecek. Bu arada, bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan ihale ilanının ekran görüntüsünde, CMA, ihale sürecine katılmak isteyen “uzman” şirketlerden ihaleyi ödemelerini ve ticaret sicil belgesinin bir kopyası da dahil olmak üzere gerekli belgeleri sunmalarını istiyor. İhale ilanına göre, ilgilenen firmaların tekliflerini 23 Mart 2022 tarihinde veya öncesinde sunmaları gerekiyor.

Merkez Bankası 2021'de Kripto Üzerinde Bir Görev Gücü Başlatmıştı

Umman Merkez Bankası, geçen yıl ülkede kripto para birimlerinin kullanımına izin vermenin ekonomik avantajlarını ve dezavantajlarını incelemek için üst düzey bir Umman kripto para birimi görev gücü başlatmıştı. Umman Merkez Bankası, özellikle müşteri koruma mekanizmalarının eksikliği göz önüne alındığında, kullanıcıları ve kripto tüccarlarını ilgili riskler konusunda uyarmıştı. İcra Başkanı Tahir Bin Salim Al Amri o sırada, “Kripto para birimleri gibi sanal varlıkların küresel olarak geliştiği nefes kesici hız, Umman Merkez Bankası gibi düzenleyiciler için önemli zorluklara neden olmaya devam ediyor” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ