Zincir üzerindeki veriler, Bitcoin'in (BTC) başka bir büyük boğa koşusunun eşiğinde olabileceğini gösteriyor.

Umut Bölgesine Giren Bitcoin (BTC) Başka Bir Boğa Piyasasının Başlangıcına İşaret Ediyor

Zincir üzerindeki veriler, Bitcoin'in (BTC) başka bir büyük boğa koşusunun eşiğinde olabileceğini gösteriyor.

Zincirli veri sağlayıcısı Glassnode, Bitcoin'in 12 Mayıs yarılarına kadar süren bir 'umut bölgesine' girdiğini fark etti..

Bitcoin (BTC) fiyatı bu seviyenin üzerinde kalabilirse, başka bir şanlı boğa koşusunun başlamış olması ihtimali yüksektir.

Bitcoin geri döndü

Glassnode, piyasa duyarlılığını 155 günden daha eski olmayan gerçekleşmemiş işlem çıktılarının (UTXO) net gerçekleşmemiş kar / zararına göre belirlemeye çalışır. Bu şekilde, Bitcoin yatırımcılarının davranışlarını kısa vadeli bir bakış açısıyla ölçebilir.

Bitcoin, yatırımcıları 2020'nin başlarında, yıllık en yüksek seviyesi olan 10.500 $'a yüzde 50 ralli ile umutlu kıldı. Ancak bunu Mart ayında COVID-19 korkularının başa çıktığı devasa bir teslimiyet izledi.

Umudunu yitirme

Yeni umut parıltısı, bir sonraki Bitcoin (BTC) yarılanmasından sadece 13 gün önce geliyor ve bu da başka bir yükseliş döngüsünü başlatması bekleniyor. Hollandalı analist Plan B, BTC fiyatının, yeni S2F modeline dayanarak 2024'teki dördüncü ödül indiriminden önce şaşırtıcı bir 288.000 $ 'a ulaşabileceğini tahmin etti.

 Yine de, bu yarılanma, 2016'da tam bir etkinlik olmadığı düşünülürse herkesin hareket halindeyken yüksek beklentilerini karşılaması pek olası değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ