Merkezi olmayan uygulamalar platformu Waves (WAVES), merkezi olmayan finans DeFi ekosisteminin devam eden canlanmasının ortasında üç basamaklı yüzde puanları yükseldi.

Under-the-Radar Ethereum Rakibi, DeFi Ekosistemini Canlandırma Planları Arasında 24 Saat İçinde %120 Patladı

Merkezi olmayan uygulamalar platformu Waves (WAVES), merkezi olmayan finans  DeFi ekosisteminin devam eden canlanmasının ortasında üç basamaklı yüzde puanları yükseldi.

Pazartesi ve Salı arasında Waves, 24 saatlik bir süre içinde %124 artışla 4,32 dolardan en düşük 9,70 dolara sıçradı.

Hafta sonu boyunca Waves, merkezi olmayan finans  DeFi  ekosistemini “her zamankinden daha iyi” yeniden inşa etmek için bir plan yayınladı.

Canlanma planı, Nisan ayı başlarında ABD doları karşısında bire bir değiş tokuş etmek için tasarlanmış Waves destekli bir algoritmik stabilcoin olan Neutrino USD'nin (USDN) sabitlenmesinin kaldırılmasına yanıt olarak geliyor. Waves blockchain'in likidite protokolü Vires Finance, bundan sonra büyük para çekme işlemleriyle karşılaştı.

“2 Nisan 2022'de Neutrino Protocol Stablecoin — USDN, ABD dolarından ayrıldı. Bunun nedeni, Curve Finance'teki USDN likidite havuzunda tokenin agresif satışıydı.

Tek başına de-pegging inanılmaz derecede talihsizdi, ancak sorunlar burada bitmedi. Ardından Waves tabanlı borç verme protokolü Vires Finance, bir likidite kriziyle, bir "banka hücumu" ile karşılaştı. Endişeli borç verenler, pozisyonlarını protokolden geri çekmek için acele ettiler.”

Waves'in canlanma planında ana hatlarıyla belirtilen adımlar arasında, 1 dolardan önemli ölçüde düşük olan Curve Finance'te ve akıllı sözleşmede stablecoin'in fiyatındaki farkı tahkim etmeye katılmaya uygun kullanıcı sayısını artırarak USDN sabitleyicisini geri yüklemek yer alıyor.  Burada $1 olarak sabit kodlanmıştır.

 Waves ayrıca, günlük para çekme limitlerini sınırlayarak Vires Finance'teki likidite sıkışıklığını çözeceğini söylüyor. Neutrino USD, Nisan ayının başından bu yana çeşitli vesilelerle 0,80 $'ın altına düştükten sonra yazı yazarken 0,997 $'a yükseldi

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ