UNESCO dünya mirası sarayı 1.850 BTC fiyat ile satışta

Texas merkezli bir emlak firması sadece Bitcoin kullanarak bir mülk satınca ödeme işlemi bir konuya dönüştü. Satıcının satış temsilcisi olan Sheryl Lowe;

 "10 dakika içinde," Bitcoin ABD Doları olarak değiştirildi ve anlaşma yapıldı!"

İspanyanın İbiza kasabasında tarihi bir saray sahipleri tarafından satışa çıkarıldı. Sarayı Bitcoin üzerinden satmak istediklerini söyleyen sahipleri sanırım işlem kolaylığından dolayı bu ödeme seçeneğini tercih ediyorlar.

El Palacio Badarji sarayı 1,850 Bitcoin karşılığında satışa sunuldu. Nakit eşdeğeri belirtilmedi. 1999 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilen yer, 1740 yılında yaptırılan 18. yüzyıldan kalma bir saray ve çok değerli.

Son birkaç yıldır restorasyon görmesine rağmen saray hala iyi durumda. Dört banyolu yatak odası, özel salonlu bir ana süit ve resepsiyon alanlı bir oturma odası ile diğer bölümler hiç bozulmamış halde.

Kullanım kolaylığı

Önde gelen emlak şirketlerinin dijital para birimlerinin kullanım kolaylığı açısından işlemlerinde dijital para yönüne keskin bir şekilde dönüş yapmasına neden olan önemli bir faktördür. Bu, özellikle sınırların ötesinde emlak mülkiyetinin satışı ile her zaman devam eden ödeme sıkıntılarını ortadan kaldırıyor.

Geçen ay Londra'daki bir konak, 17 milyon € karşılığında piyasaya sürüldü. Satış bildirimi, potansiyel müşterinin Bitcoin olarak yaklaşık 5.050 BTC ödeme yapması gerektiğini belirtti.

Mülkünü satışa çıkaran Lev Loginov;

Bitcoin'deki işlemlerin "daha verimli olduğunu ve gereksiz, aşırıya kaçan düzenlemeye neden olan bankaları kullanmaktan çok daha kolay olduğunu" söyledi.

İngiliz girişimciler Michelle Mone ve Doug Barrowman da Dubai'de Bitcoin ile satışa sunulmaya hazırlanan bir gayrimenkul projesini başlattı. Michelle Mone, dijital para birimleriyle gayrimenkul alış verişini erkenden benimseyenlerin birçok külfetten kurtularak daha rahat işlem yapabileceklerini söylüyor.

Gayrimenkul pazarında yer edinen diğer Blockchain destekli projeler arasında Propy, Atlant ve Brickblock bulunmaktadır. Brickblock, Aralık ayında Berlin'de apartman dairelerini dijital para ile satmayı planlıyor. Propy'nin merkezi olmayan tapu tescil platformu yakın zamanda bir daire satışı için Ukrayna'da kullanıldı.

İlerleyen zaman içerisinde Bitcoin yada diğer para birimleriyle alış verişlerin artacağını son zamanlardaki haberlerden rahatça anlayabiliyoruz. Dijital paralar 2017 yılı itibariyle hayatımızda artık köklü bir yer edinmeye başladı. Çok uzak olmayan bir süre içerisinde, günlük hayatımızda dijital paralar ile alış veriş yapabileceğimize inanmaktayım. Amazon.com'un da bu iş için öncü isimlerden olacağını düşünüyorum. Belki Bitcoin veya Ethereum gibi gözde ve değerli dijital paralarla amazondan alış veriş yapabileceğiz. Yada amazon kendi dijital parasını bize sunarak kendi tokenlarıyla borsaya girecekte olabilir.

Öte yandan, ünlü otomotiv üreticilerinden Lamborgini çok yakın bir zaman önce Bitcoin ile bir satış yapmıştı. Büyük endüstrilerde başlayan bu dijital alış veriş git gide en küçük birime kadar inecektir. Bu nedenle yakın zamanda artık akıllı telefonlarımızla QR kod üzerinden alış veriş yapabileceğiz gibi duruyor. 2018 yılı ile birlikte dijital para dünyasındaki gelişmeler olumlu şekilde devam ederse bu süreç sandığımızdanda yakın olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ