Bu yazımızda sizler Unifi Protocol DAO (UNFI) Nedir? UNFI Token Nedir? Sorularının cevabını vermeye çalışacağız.

Unifi Protocol DAO (UNFI) Nedir? UNFI Token Nedir?

Bu yazımızda sizler Unifi Protocol DAO (UNFI) Nedir? UNFI Token Nedir? Sorularının cevabını vermeye çalışacağız.

Unifi Protocol DAO, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ürün geliştirme için araçlar sağlamayı amaçlayan, saklama dışı, birlikte çalışabilir çok zincirli akıllı sözleşmeler grubudur.

Merkezi olmayan bir Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) ve token borsası olan uTrade, Unifi Protocol DAO akıllı sözleşmelerine dayanan ilk üründür.

UNFI, Unifi Protocol DAO'nun yerel yönetim tokenıdır. Kullanıcılar, UNFI'yi Topluluk Konseyi Temsilcilerine devredebilir ve ödül olarak UNFI kazanabilir. Topluluk Konseyi Temsilcileri, platform için yönetişim kararları alır ve daha sonra UNFI tarafından ödüllendirilir. Platform yönetişimiyle ilgili ayrıntılar burada bulunabilir.

UNFI tokenları, açık piyasadan satın alınarak veya Unifi tabanlı ürünlerde likidite sağlanarak kazanılan UP tokenlarının taşınmasıyla elde edilebilir.

Unifi Protocol DAO (UNFI) nedir?

Unifi Protocol DAO, DeFi geliştirme için yapı taşları sağlayan, saklama dışı, birlikte çalışabilir, merkezi olmayan, çok zincirli akıllı sözleşmeler grubudur.

Proje, Ethereum tabanlı DeFi ürünlerinin ekonomisini diğer blok zincirler üzerindeki büyüyen DeFi pazarlarına bağlamak için bir köprü sağlıyor.

UTrade, merkezi olmayan bir Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) ve token borsası, Unifi Protocol DAO akıllı sözleşmelerine dayanan ilk üründür.

uTrade, uPair adı verilen bir grup akıllı sözleşmeden oluşur.

Bir uPair içinde birden fazla token ticareti yürütülebilir ve bir kullanıcının sınırsız bir token kombinasyonuyla uPairs'de likidite ticareti yapmasına veya finanse etmesine izin verir.

UP tokenları, sağlanan ödülleri özelleştirmek ve sürdürülebilir bir piyasa sağlamak için bir blok zincirinden diğerine farklılık gösterebilir. UP tokenının maksimum token arzı yoktur ve dinamik piyasa fiyat oranlarına göre UNFI ile değiştirilebilir. UNFI token sahipleri, Topluluk Konseyi Temsilcilerine stake ederek ve devrederek UNFI ödülleri kazanabilir. Temsilciler ve birden çok blok zincirindeki toplulukları, UNFI tarafından desteklenen Unifi Küresel Yönetişim Modeli'ni oluşturur.

Unifi Protocol DAO'nun Topluluğuna Genel Bakış

Unifi Protocol DAO başlangıçta TRON, Ontology, Harmony ve Binance Akıllı Zincir topluluklarında topluluk oluşturmaya odaklanacak. Proje büyüdükçe, kademeli olarak diğer 1. katman altyapısını da destekleyecektir. Unifi Protocol DAO'nun mevcut topluluk büyüme stratejileri şunları içerir:

Yeni blok zincirlerinde hizmetlerin başlatılması.

UNFI hissesi yoluyla çok zincirli bir topluluğun oluşumunu teşvik etmek.

Topluluk araçları oluşturmaya yönelik ödüller için bir Gitcoin deposunun bakımı (getiri hesaplayıcı gibi).

Unifi, UNFI, stake etme ve yönetişim konularında interaktif seminerler düzenlemek.

Ekosisteme değer sağlayan ve katkıda bulunan topluluk üyeleri için Elçi programları başlatmak.

Halkla sosyal kanallar aracılığıyla aktif olarak iletişim kurmak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ