Yaygın olarak Unionbank olarak bilinen Filipinler Union Bank, müşterileri için başka bir kripto hizmetinin yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Unionbank, Mobil Uygulama Üzerinden Kripto Para Birimi Değişimini Destekleyecek

Unionbank, Filipinler'de Uygulama İçi Kripto Değişim Özelliği Ekleyecek

Filipinler Birlik Bankası ( Unionbank ), mobil uygulamasında kripto para birimi değişimini kolaylaştıran ülkedeki ilk evrensel banka olmak için çalışıyor. Borç veren, üçüncü taraf bir cüzdana sahip olma ihtiyacını ortadan kaldırarak, kullanıcıların doğrudan bankacılık uygulamasından bitcoin gibi kripto para birimleri alıp satabileceklerini söyledi.

ABS-CBN yayın ağı tarafından alıntılanan bir açıklamada Unionbank, blockchain'in bankacılığın geleceğine güç verecek bir teknoloji olduğu görüşünü paylaştı. Dijital varlık başkanı Cathy Casas, “Aynı zamanda kripto para biriminin birçok müşterinin, özellikle de genç neslin halihazırda aradığı hizmetlerden biri olduğunun ve bu talebin pandemi tarafından hızlandığının farkındayız” dedi. piyasalar, blockchain ve uygulama programlama.

Filipinler'de yönetilen varlıklara göre ilk 10 bankadan biri olan Unionbank, şimdiden kripto dostu bir kurum olarak kendini kanıtladı. Yaklaşık bir yıl önce, kripto para birimleri için bir saklama hizmetini deneme hazırlıklarını duyurdu ve bu yılın Ocak ayında banka, kripto ticaretini kolaylaştıracak bir plan açıkladı.

Unionbank, yeni borsa işlevinin başlangıçta bankacılık uygulamasının rastgele önceden seçilmiş kullanıcılarına sunulacağını açıkladı, ancak yakın gelecekte daha geniş bir kullanıma geçmeyi hedefleyeceğini vurguladı. Kıdemli Başkan Yardımcısı, Teknoloji ve Operasyonlardan Sorumlu Başkan ve Dönüşümden Sorumlu Başkan Henry Aguda'nın şu sözleri aktarıldı:

Bu sadece bankanın geleceğe daha hazır olmasını sağlamamıza yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda kripto para kullanan müşterilerimizin ihtiyaçlarını da karşılayabiliyoruz.

Üst düzey yönetici, uygulama içi kripto değişim özelliğinin, bankanın meta veri deposuna girmeye hazırlanırken üzerinde çalıştığı projeler arasında olduğunu da sözlerine ekledi. Aynı doğrultudaki bir diğer girişim ise Nisan ayında duyurulan NFT oyunu Art of Dreams ile yapılan ortaklık. Banka ayrıca önümüzdeki aylarda bir Metaverse Mükemmellik Merkezi başlatmayı planlıyor.

Filipinler'deki Maya gibi bazı dijital bankaların platformları zaten kripto varlıkları için değişim seçenekleri sunarken, Unionbank bunu uygulayan ilk büyük geleneksel borç veren olacak. Banka, lisanslı bir kripto para borsasıdır. Ülkenin merkez bankası olan Bangko Sentral ng Pilipinas, Filipinler'deki kripto ticaret platformlarına ve hizmet sağlayıcılarına lisans veren otoritedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ