Pepperdine Üniversitesi profesörü, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun "keyfi ve kaprisli davrandığını" kabul ediyor.

Pepperdine Üniversitesi'nde Dijital Varlık Finansmanı yardımcı profesörü Tom Lombardi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) ret notuna tepki verirken "keyfi ve kaprisli davrandığını" iddia ettiğinde Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein ile aynı fikirde olduğunu söyledi .

Grayscale Bitcoin Trust, geçtiğimiz günlerde SEC tarafından reddedilen bir Bitcoin borsada işlem gören fona (ETF) dönüştürmek için başvurusunu aldı. Lombardi, SEC'in onayına sahip başka bir halka açık tröstü karşılaştırdı.

Argümanında, Aberdeen Standard Palladium ETF Trust (PALL), Grayscale Bitcoin Trust'a (GBTC) benzer. GBTC holdingi gibi güven yapısı, CME Group'ta düzenlenmiş bir vadeli işlem piyasası olan ancak düzenlenmiş bir spot piyasası olmayan fiziksel olarak desteklenen bir emtiadır.

SEC, onaylamama bildiriminde, spot Bitcoin piyasası ile olası dolandırıcılık ve fiyat manipülasyonu kaynakları ve “düzenlenmiş bir spot piyasa ile gözetim paylaşım anlaşmasının yokluğu” olduğunu belirtti. Lombardi, düzenlenmiş bir spot piyasa olmadığını ve PALL'ın da gözetim paylaşım anlaşması olmadığını savundu.

Bitcoin (BTC) ve paladyum, dünya çapında parçalanmış ticaret pazarları ile yüksek fiyat oynaklığı gibi benzer özelliklere sahiptir. Piyasa değerleri sırasıyla 366 ve 336 milyar dolar. Aynı şekilde, talepleri yeni arzı geride bırakarak fiyatları kapanmaya zorladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ