Bitcoin (BTC) dolandırıcıları, yatırımcılardan para çalmak için Daniel Craig'in en son James Bond filmini kullanıyor.

Ünlü Aktörün Adı Yeni Bitcoin (BTC) Dolandırıcılığında Kullanıldı

Bitcoin (BTC) dolandırıcıları, yatırımcılardan para çalmak için Daniel Craig'in en son James Bond filmini kullanıyor.

21. yüzyılda James Bond'u tanımlayan İngiliz aktör Daniel Craig, yatırımcıları çekmek için en son filmini kullanan "Bitcoin Dönemi" adlı yeni bir Bitcoin (BTC) aldatmacasına karıştı.

Bitcoin Dolandırıcılığı İçin Zaman Yok

Dolandırıcılar YouTube'u, Craig'in son hedefini 007 olarak işaretleyen film olan "Ölmek İçin Zaman Yok" un ertelenmesi hakkında bir makale yayınlamak için YouTube'u kullanıyor.

Çok beklenen filmin galası gerçekten de koronavirüs pandemisi nedeniyle Kasım'a taşındı. Ancak, gecikmeyi öğrenmek yerine, reklamı tıklayanlar, "Bitcoin Dönemi"ni tanıttığı sahte bir Craig röportajını okuyacaklar.

Makale, İngiliz yatırımcıların dört ay içinde milyoner olabileceğini iddia ediyor. Özünde, bu sahte otomatik ticaret yazılımı ile kamufle edilen bir metin sahtekarlığıdır.

Büyük İsimlerin Cazibesi

Kenya kralı Chris Kirubi ve profesyonel bisiklet efsanesi Peter Sagan kısa süre önce "Bitcoin Devrimi" adlı benzer bir dolandırıcılık projesinde isimleri kullanıldı.

Elon Musk ve Jeremy Clarkson da ünlü isimlerini sahte reklamlarda ve makalelerde kullanan dolandırıcıların kurbanlarıydı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ