Dijital varlık yöneticisi ve Capriole Investments'ın başkanı Charlie Edwards, 2020'de kükreyen Bitcoin'in (BTC) davranışını analiz etti. Hisse senetleri ve fiat ile benzer şekilde davranıyor mu?

Ünlü Analist Bitcoin’de Korkutan Senaryoyu Açıkladı

Dijital varlık yöneticisi ve Capriole Investments'ın başkanı Charlie Edwards, 2020'de kükreyen Bitcoin'in (BTC) davranışını analiz etti. Hisse senetleri ve fiat ile benzer şekilde davranıyor mu?

Programının ikinci bölümünde Edwards, Bitcoin (BTC) ticaretinin her yönünü korku, açgözlülük ve durgunluk dönemlerinde inceledi. Ayrıca amiral gemisi blok zincirinin orta ve uzun vadeli perspektifleri hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Korku, açgözlülük ve pazar ilişkileri

Edwards, Bitcoin (BTC) fiyatının, sadece büyük korku ve açgözlülük dönemlerinde klasik varlık fiyatları ile korele olduğundan emin. Ona göre, ne altın ne de hisse senetleri Bitcoin (BTC) ile sürekli korelasyon göstermedi.

Analist, klasik ve dijital varlıklar arasındaki ilişkiyi açıklayan aşağıdaki kuralları tasarladı. Sadece birbirleriyle ilişkili olduklarını söylüyor

Piyasalar Aşırı Açgözlülük içindeyken: yatırımcılar riskli varlıklara çekilir ve Bitcoin performansı özkaynaklarla ilişkilidir veya piyasalar Aşırı Korkudayken: yatırımcılar riskli varlıkları ve Bitcoin performansı özkaynaklarla ilişkilidir.

Bununla birlikte, nihayet kripto piyasası durgunluğu için koronavirüsü suçlayabiliriz.

100.000 Dolar Bir Hedef Olarak mı Kalıyor?

En yaygın madencilik makinelerinde yaklaşan üçüncü yarılanma ve kârsız operasyonların neden olduğu çok hassas 'Madenci Stresine' rağmen, Edwards, Bitcoin (BTC) fiyatında makro yükselişe geçti. Bu varlığın büyük ölçüde değersiz olduğuna inanıyor, bu nedenle kriz kabulünden sonraki 5 yıl içinde 100.000 $ seviyesine ulaşabilir.

 Ancak orta vadeli tahminler daha az iyimser. Bay Edwards madenciler için çok zor bir yarılanmaya inmeyi öngörüyor. Gerçekleştiğinde, tüm gözler koronavirüste olacaktır. Korku ve resesyon riski 2020 yılının 4. Çeyreğinde azalırsa, Edwards'ın eski senaryoları oynayacak: Bitcoin (BTC) 8.000 ila 17.000 dolar arasında olacak. Aksi takdirde, fiyat 6.400 $ 'ın altına düşebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ