Zamanında zincir üzerindeki sinyalleri ile takipçilerini oluşturmaya devam eden bir analist, büyük Bitcoin düzeltmesini satın alan yatırımcı grubunu açıklıyor.

Ünlü Analist Bitcoin’deki Fiyat Çöküşü İle İlgili Yaklaşımını Açıkladı

Zamanında zincir üzerindeki sinyalleri ile takipçilerini oluşturmaya devam eden bir analist, büyük Bitcoin düzeltmesini satın alan yatırımcı grubunu açıklıyor.

Bitcoin’leri kim sattı

The Pomp Letter'ın son bölümünde Will Clemente, Çarşamba günkü çöküş sırasında satılan ve Bitcoin'in 43.500 dolardan 30.000 dolara düştüğünü gören BTC'nin önemli bir kısmının kısa vadeli sahiplerden geldiğini söylüyor.

"Yaşa göre, satışta en büyük artışa sahip olduğunu gördüğüm durum, bir haftadan bir ay öncesine kadar olan kripto paralardı."

Zincir içi analist, o gün en çok satış yapan varlıkların on binlerce BTC'yi boşaltan büyük Bitcoin balinaları olduğunu ekliyor.

"Boyut olarak, en çok sattığını gördüğüm kohort 100.000 BTC veya üzerinde varlıklardı. Bu grup Çarşamba günü 89.000 BTC azaltıldı. "

Büyük BTC arzının alıcılarına gelince, Clemente, satış baskısının çoğunu yeni bir balina türünün emdiğini vurguluyor.

"Dipte en çok satın alma yapan kohort 10.000 -100.000 BTC'ye sahip kuruluşlardı. Bu kohort, Çarşamba günü toplamda 122.588 BTC ekledi. İlginç bir not: Batı'dan (ABD) çok fazla alım geliyordu. Bunu söylüyorum çünkü sıçrama sırasında bir noktada Coinbase diğer borsalara 3000 $ primle işlem yapıyordu. Bu, Coinbase'deki batılı alıcıların yeşil düğmeyi spam yaptığı anlamına geliyor.

Çarşamba gününden bu yana döviz akışları normalleşti ve artık düşüş eğilimi göstermiyor. Dipte tezgah üstü (tezgah üstü) masa çıkışları, yüksek net değerlerden / kurumlardan güçlü satın alma olduğunu gösterdi. "

Clemente, düzeltmeden önce Bitcoin'in hacim dağılımına da bakıyor. Zincir içi analiste göre, 40.000 doların üzerindeki ağır hacim dağılımı, BTC'nin boğa piyasasının orta dönem birikiminde olduğunu gösteriyor.

“Son iki ila üç ayda, 40.000-60.000 $ aralığında, özellikle 53.000-58.000 $ aralığında bir ton hacim vardı. Arzın % 25'inden fazlası toplamda 40.000 $'ın üzerine çıktı… Mevcut zincir içi hacim dağılımı böyle görünüyor. "

Önceki patlama döngüleriyle karşılaştırmak için, zincir içi analist, önde gelen kripto para birimi 2017'de zirveye çıktığında BTC'nin zayıf hacim dağılımını gösteriyor.

"Bu, 2017'de dağıtımın zirvesinde olduğu gibi görünüyordu."

Zincir içi analist ayrıca, Bitcoin'in 2013'te zirveye çıktığı zaman, hacim dağılımının da zayıf göründüğünü vurguluyor.

"2013'ün en üstündeki dağıtım böyle görünüyordu."

Clemente'e göre, mevcut hacim dağılımı önceki boğa piyasasının zirvelerine uzaktan benzemiyor. Düşüş beklenmedik olsa da boğa piyasasını sürdürülebilir tutmanın gerekli olduğu sonucuna varmaya devam ediyor.

“Büyük bir kaldıraç sıfırlamamız var ve zayıf elleri siliyoruz. Bu noktada, yakın zamanda satılan bu genç kripto paraların yeni bir yuva bulması biraz zaman alacak. Boğa koşusunun geri kalanı için hala yükseliş gösteriyor. "

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ