Kanlı Pazartesi gününden sonra, genel BT anlatısı bir kez daha iyimser hale geldi. Üst düzey analist Jacob Canfield, madencilik karlılığı konusunda endişelenmemiz gerektiğinden emin.

Kanlı Pazartesi gününden sonra, genel BT anlatısı bir kez daha iyimser hale geldi. Üst düzey analist Jacob Canfield, madencilik karlılığı konusunda endişelenmemiz gerektiğinden emin.

SignalProfits analitik hizmetinin ticaret analisti ve kurucusu Jacob Canfield, Bitcoin (BTC) madenciliğinin 8.000 doların altındaki kârsızlığından korkuyor. Ona göre, kripto kralının düşecek başka seviyeleri de var.

Madenciler, Venezuela, Kuveyt ve Özbekistan'a Hoş Geldiniz

Dün, tanınmış Bitcoin (BTC) madencilik havuzundan F2Pool analistleri, farklı ASIC'lerle Bitcoin (BTC) madenciliği için başabaş fiyat hesaplamalarını yayınladılar. Onlara göre, popüler Antminer S9 ile, turuncu kripto para 0.0518 $ / kWh'de elektrik tüketirken 7.518 $ 'ın üzerine çıktığında madencilik karlı oluyor.

Jacob Canfield bu tahminin son sözlerini vurguladı. Çok ucuz elektriği olan beş ülkeyi listeledi ve onlara 'Bitcoin çıkarmak için en iyi 5 yer' dedi:

Daha az egzotik seçeneklere gelince, Bay Canfield, Bitcoin (BTC) fiyatı için kritik seviyenin 4.000 $ olduğundan emin. Eğer bunun üzerinde işlem yaparsa, madencilik operasyonları girişimciler için çok karlı.

Zorluk yükseliyor, başabaş fiyat takip ediyor

Bu arada, son madencilik zorluğu ayarlamasıyla, bu gösterge dün neredeyse % 7 arttı. Bu yeni girdi ile Antminer S9 sahipleri sadece Bitcoin (BTC) fiyatı 8.037 $ 'ın üstünde olduğunda mesleklerinden kar elde edebilirler. Ayrıca, bu düzenleme Canaan AvalonMiner 821 operatörleri için kayıplara neden olmaya başladığı için fark edilmedi.

 Bu ayarlama, bu göstergenin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına neden oldu. Bir önceki zirve 1 TH daha düşük iken, yaklaşık % 7 artışla 15.48 TH'den 16.55 TH'ye yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ