Bitcoin'in büyük haftası devam ediyor. Yayınlandığı sırada, CoinMarketCap'e göre, kripto kralı son 24 saatte % 1.37 artışla 7.554 $ 'dır.

Ünlü Analist Bitcoin Yatırım Stratejisini Açıkladı

Bitcoin'in büyük haftası devam ediyor. Yayınlandığı sırada, CoinMarketCap'e göre, kripto kralı son 24 saatte % 1.37 artışla 7.554 $ 'dır.

BTC Pazartesi günü 6.843 $ 'a düştü ve hafta boyunca yükseldi, Dow Jones ve S&P 500 düz kaldı ve Cuma günü hafta başında neredeyse aynı seviyelerde kapandı.

Borsada yan ticaret ABD Federal Rezervinin bilançosunun rekor 6.6 trilyon dolara ulaşmasıyla ortaya çıkıyor ve merkez bankası piyasaları canlandırmak için menkul kıymetler ve diğer varlıkları kabarma hızında satın alıyor.

Bitcoin 7.500 $ 'ın üstündeki dirençle flört ederken, tüccar ve kripto analisti Scott Melker onun bir alıcı olduğunu ve şimdi kripto pazarı ile geleneksel pazarlar arasındaki ilişkinin nasıl devam ettiğini görmek istiyor.

“Bitcoin ve SPX korelasyonu‘ her ikisi de yukarı çık, SPX geri çekilip BTC yukarı kalıyor ’olarak tanımlanabilirse, evet,‘ ilişkili olduklarını düşünürüm. ”

Melker, aşağı yönlü bir başka büyük hamle geleneksel pazarları salladığında, BTC'nin bir kez daha takip edeceği konusunda uyarıyor.

Son derece titrek ve değişken küresel ekonominin ortasında Bitcoin inananlarına da bir mesajı var. BTC'de günlük ticaret yapmaya çalışan herkesin uzun vadede üstel büyümeye gerçekten inandığını düşünüyorsa muhtemelen bir dinlenme vermesi gerektiğini söylüyor.

“Bitcoin'in 100.000 dolara gideceğine gerçekten inanıyorsanız, fiyattan bağımsız olarak yavaşça satın almalı ve bakiyenizi üç ayda bir kontrol etmelisiniz. Oraya gelmeden önce ticaret riskine gerek yok. Ticaret konusunda ısrar ediyorsanız, portföyünüzün % 15'i veya daha azıyla yapın.

Bu basit gerçeği hatırlamak önemlidir - piyasalarda para kazanan çoğu insan asla bir grafiğe bakmadı. Çoğu teknik analizi hiç duymamıştı bile. Yatırım> ticaret. Yakın bile değil. En başarılı tüccar bile ilk önce bir yatırımcı olmalı. ”

 Bitcoin aşırı volatilitesiyle bilinir ve herhangi bir kripto para biriminin yatırımcılarının hepsini kaybetmeye hazır olması gerekir. Bitcoin, piyasa döngüleri boyunca birkaç kez % 85 veya daha fazla düşüş gösterdi ve Edelman Financial Engines'in kurucusu Ric Edelman da dahil olmak üzere bazı finansal danışmanlara kimsenin BTC'ye portföylerinin% 1'inden fazlasını yatırım yapmalarını önermedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ