Perşembe günkü acımasız çarpışmadan ve Cuma sabahı takip eden fitilden sonra, Bitcoin yatırımcı hissiyatı çöktü; birçoğu, önde gelen kripto para biriminin kısa vadeli ve uzun vadeli beklentileri üzerinde yükselmenin birkaç nedeni olduğuna inanıyor.

Ünlü Analist: Bitcoin

Perşembe günkü acımasız çarpışmadan ve Cuma sabahı takip eden fitilden sonra, Bitcoin yatırımcı hissiyatı çöktü; birçoğu, önde gelen kripto para biriminin kısa vadeli ve uzun vadeli beklentileri üzerinde yükselmenin birkaç nedeni olduğuna inanıyor.

BTC 3,800 dolar gibi düşük bir seviyede işlem gördüğünde, bu durum doğru gözükse de, analistler varlık için boğa durumunun, en azından kısa vadede, hızla geliştiğini söylüyorlar.

Bitcoin Mevcut Seviyelerde Teknik Olarak Yükseliyor

Tüccar CJ, Bitcoin'de düşüşe göre daha fazla yükselişe neden olduğunu belirtti, kripto para biriminin flaş altından, aralığın 0.75 seviyesinden beri fiyatı destekleyen bir "salıncak düşük pivot", çapraz destek üzerinde işlem yapmaya başladığını belirtti. Fiyatlar ise direnç altında toplanıyor.

Başka analistler de yükselişte. Filb Filb, örneğin, Bitcoin'in neden daha yüksek sevieyey heleceğinin üç nedenine dikkat çekti: Bitcoin daha yüksek olabilir: kısa vadeli grafik Adam ve Havva'nın alt kısmında bir ders kitabı oluşturdu, BitMEX'teki fonlama oranı yükseliş eğilimini destekliyor ve sipariş defterinin teklif tarafı, satın alma desteğini gösteren bir eylemde tekrar birikmeye başladı .

Siyah Kuğu Kaldı

Bu faktörler olmasına rağmen, iyileşme girişimlerini azaltabilecek bazı taşkın riskler devam etmektedir.

Kripto borsası DeversiFi'nin baş mali görevlisi Ross Middleton, geleneksel pazarlarda kurumsal yatırımcıları Bitcoin'deki pozisyonlarını zorlamaya işaret ediyor:

Yatırımcılar diğer varlık sınıflarına margin çağrılarını finanse etmek için Bitcoin'den para çekiyorlar. Belki de yakın gelecekte uzun varlık sınıflarına girmek için daha iyi kısa vadeli fırsatlar olacağını düşünüyorlar.

Bu, Goldman Sachs'ın eski yöneticisi ve Real Vision CEO'su Raoul Pal tarafından tekrarlandı. O, düşüşün, yöneticilerin portföylerini belirli bir risk seviyesi içinde tutmaları gerektiğini belirterek, “long pozisyonundaki Bitcoinlerini tasfiye etmek zorunda kalan hedge fonları” ile ilgili olabileceğini söyledi.

 Geleneksel pazarlar oynaklık göstermeye devam ederse, söyledikleri şey, BTC, yatırımcılar bu deneme sürelerinde portföy risklerini korumaya çalışırken daha da fazla kayıp görebilir, bu da kripto para birimi pozisyonlarından vazgeçmek anlamına gelse bile.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ