Bitcoin için volatil bir yedi gün geçti.

Ünlü Analist Bitcoin

Bitcoin için volatil bir yedi gün geçti.

Yaklaşık 48 saat önce 10.100 $ 'a ulaştıktan sonra, kripto para Cumartesi ve Pazar sabahları bir dalış yaptı ve yaklaşık 20 saatlik bir sürede 2.000 $' ı sildi. Dramatik bir satışta Bitcoin, 250 milyon dolarlık BitMEX long tasfiyesine yansıyan görünen bir durma turuyla ezilerek 8.100 dolar kadar düştü.

Önemli teknik seviyeler tutulduğu için fiyatlar bir avuç yüzde puan toparlanırken, önde gelen bir trader Bitcoin için daha derin bir düşüş kaydediyor. Söz konusu tüccar, herkesin BTC'yi “aya” beklediği 2019 yılının ortasında Bitcoin’in geri çekilmesini 6.400 dolara çağıran bir yatırımcı durumunda.

Bitcoin, olumlu teknik sinyallerin bir birleşimini yazdırmış olabilir, ancak üst düzey bir analist, lider kripto para biriminin güçlü bir geri çekilmeye başlamasını bekliyor.

Bitcoin'i analiz ederken tarihsel olarak doğru olan analist, BTC'nin tarihinde, daha önce gördüğümüze yapısal olarak benzeyen önceki bir mitingin fraktalına işaret etti.

Bu fraktal, önümüzdeki haftalarda kripto para biriminin 6.400 dolara düşeceğini tahmin ediyor. Bu, mitingin 3.700 doların en düşük seviyesinden 0.5 Fibonacci Geri Çekilmesi olacak. 6.400 $ 'a yapılan bir hareket, mevcut fiyat noktasından % 25 daha fazla zarar anlamına gelir.

Trader her zaman önemli olan 6.400 dolar seviyesine geri dönüş beklerken, diğerleri gibi makro yükselişini sürdürüyor.

Bir analist, yakınsamada potansiyel bir mükemmel fırtına olan dört temel faktörün bir arada olduğunu öne sürdü. Analist, bu faktörlerden o kadar ikna olduğunu söyleyecek kadar ileri gitti ki, burada Bitcoin için “gerçekten düşüş eğilimi görmek için mücadele ediyor”.

Temel eğilimler aşağıdaki gibidir:

Bitcoin’in blok ödülünün yarıya indirilmesi şu anda iki gün uzaklıktadır. Analistler, talebin yarı yarıya arttıktan sonra aynı kaldığını varsayarak, bu olayın Bitcoin için yaygın bir şekilde yükselmesini bekliyorlar, mayınlı arzdaki düşüş daha yüksek fiyatlara neden olmalı.

Bitcoin’in ekonomik krizlere karşı bir çit olma anlatısı “potansiyel göstermek” tir.

Kripto para birimi % 100'den fazla toplanarak Mart ayının en düşük seviyelerinden güçlü bir toparlanma yaşadı.

BTC’nin “borsa dinamikleri değişiyor”, muhtemelen uzun vadeli sahiplerden dolayı emir defteri arzındaki düşüşe ve spot borsalardaki alım faaliyetlerindeki artışa işaret ediyor.

 Boğa makro hissi, New York merkezli bir araştırma şirketi olan Fundstrat Global Advisors tarafından tekrarlandı. Firmanın kurucu ortağı yakın zamanda Bitcoin için dört makro kuyruk rüzgarı tespit ederken, firmadaki bir analist kripto para biriminin önümüzdeki 12 ay içinde 14.350 $ 'a ulaşabileceğini öne sürdü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ