Kripto para dünyasında Bitcoin’in huzursuz eden fiyat durgunluğu genellikle fırtına öncesi sessizlik olarak algılanır. Ancak Jim Wyckoff bu noktada başka bir önemli hareketi öngörüyor.

Ünlü Analist Bitcoin

Kripto para dünyasında Bitcoin’in huzursuz eden fiyat durgunluğu genellikle fırtına öncesi sessizlik olarak algılanır. Ancak Jim Wyckoff bu noktada başka bir önemli hareketi öngörüyor.

Piyasa analisti Jim Wyckoff’a göre Bitcoin’in volatilitesi son zamanlarda arttı. Bu durum ona göre önemli bir fiyat hareketine kapı açtı. Bu “oynaklıkta çöküş” belki de bu hafta, çok daha büyük bir fiyat hareketinin ufukta olduğunu gösteriyor.

Wyckoff, Bitcoin’in son fiyat hareketini "dalgalı, sessiz ve yana doğru" olarak nitelendiriyor. Kripto paraların padişahı olan Bitcoin’in 25 Ekim’de tarihteki en büyük üçüncü kazancını kaydettiğinden beri aynı ticaret aralığında görüldüğü ifade ediliyor.

Bitcoin'in Salı günü dikkate değer bir şekilde istikrarlı olduğunu göz önünde bulundurarak, başka bir önemli fiyat hareketinin bu hafta başlarında gerçekleşebileceğini tahmin etmek pek de zor değil.

Analist, Bitcoin boğaların şu ana kadar 'hafif' bir avantaja sahip olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte, boğalar ormandan henüz çıkmamış durumdalar. Ancak yukarıda belirtilenlere dokunma denemelerinin bugüne kadar bir başarısızlıkla sonuçlandığı sonucuna varılmış vaziyette.

Kripto yatırımcısı 'Altcoin Psycho' Bitcoin şu anki seviyesine ulaştığı sürece yükseleceğini söylüyor. CoinStats verilerine göre, BTC şu anda 9 bin 421 dolarlık yüksek bir seviyeye intikal kaydettikten sonra yazının yazıldığı sırada 9 bin 333 dolardan el değiştiriyor.

Bloomberg, Bitcoin’in aşırı alım bölgesine girdiğini, bu nedenle alıcıların tükenmesinin başka bir önemli fiyat düşüşüne yol açabileceğine de vurgu yapıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ