Bitcoin’in altın ve geleneksel finansal piyasalarla olan ilişkileri son günlerde zorlandı. Bununla birlikte, topluluğun bazı üyeleri büyümeye devam etmek için kendisini tamamen ayırması gerektiğine inanmakta.

Bitcoin’in altın ve geleneksel finansal piyasalarla olan ilişkileri son günlerde zorlandı. Bununla birlikte, topluluğun bazı üyeleri büyümeye devam etmek için kendisini tamamen ayırması gerektiğine inanmakta.

Altın ve Hisse Senetlerine Göre Bitcoin

En büyük kripto para birimi, diğer varlıklara kıyasla etkileyici bir geçmişe sahip. Örneğin, geleneksel borsa ile birkaç negatif korelasyon örneği bulunuyor. ABD - Çin Ticaret Savaşı'nın en yoğun günlerinde hisse sentlerinin çoğu düştü ve BTC yükseliyordu.

Öte yandan, Bitcoin genellikle altınla aynı şeritte kaldı. İran ile ABD arasındaki gerilim Ocak 2020'de en yüksek noktasında olduğunda, her iki varlık da değerlerini artırdı. İlginçtir ki, hisse senetleri yine bu noktada bir darbe aldı.

Son birkaç gün biraz farklıydı. Koronavirüsü, Güney Kore, Japonya, İtalya, ABD ve daha fazlasından gelen doğrulanmış vakalarla genişliyor. Başkan Trump’ın durumu düzeltmeye çalışmasından sonra bile borsalar kanamaya devam ediyor.

En yaygın kullanılan riskten korunma olan Altın, Pazartesi günü yedi yıl içinde en yüksek fiyatını kaydetti. Hafif bir şekilde geri çekilmiş olmasına rağmen, hala olumlu işaretler gösteriyor. Ancak Bitcoin çöküşte. Bu hafta boyunca, en büyük dijital varlık değerinin 1.000 dolarından fazlasını kaybetti.


Bitcoin'in Tamamen İlişkisiz Olması Gerekiyor

Bu belirsizlik zamanında, topluluk, Bitcoin'in altın gibi benzer bir güvenli liman görevi görme sorununun ortadan kalkıp kalkmadığı sorusunu gündeme getirdi. Bununla birlikte, bazı üyeler, diğer varlıklarla korelasyonları artık masada olmasa bile, BTC için yararlı olabileceğine inanmakta.

 Popüler kripto para yorumcusu Alex Saunders, Bitcoin'in kendisini kalabalıktan ayırması gerektiğine inanıyor. Eğer büyümeye devam edecekse, “tamamen ilişkisiz” olmalıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ