Ünlü analistten kripto para topluluğunu coşturan bir tahmin geldi.

Dört gün önce, “Velvet” in yaptığı bir Bitcoin analizi BTC’nin son 18 aydaki fiyat hareketini, 3,150 $ ila 13,800 $ arası bir hareketin Fibonacci geri çekiliş seviyesi, iki trend çizgisi, hareketli bir ortalama ve 22 Aralık için dikey bir tarih işareti olarak tasvir ediliyor.


Velvet, konuyla ilgili olarak “yorum yok” ifadesini kullansa da birçok kişi bu Bitcoin grafiğini yayınlayarak ne ima ettiğini anlamaya çalıştı.

Pazar günü ve bugün aslında ima edilen şeyin ne olduğu konusunda cevabımızı aldık: dün sabah 22 Aralık itibariyle, BTC nihayet patladı ve günlerce inşa ettiği 7.100 $ üssünden daha da yükseldi. Bunu yazarken, kripto para birimi son 24 saatte % 7 artışla 7.600 $ 'ı aştı.

Bu grafiğin güncellenmiş sürümü, dikey tarih işaretleyicide yeşil renkle işaretlenmiş üst trend çizgisi üzerinden Bitcoin’ın kırılma temizliğini gösteriyor. Bu hareket ayrıca BTC'nin yukarıda belirtilen hareketli ortalamayı ve 0.618 Fibonacci geri çekilme seviyesini tutmasına izin verdi.

Başka bir deyişle Velvet, kripto para birimi gibi öngörülemeyen ve değişken bir piyasada oldukça zor olan tarihe geri dönüşü çağırdı. İşte Bitcoin'in bundan sonra ne yapmasını beklediğiyle ilgili daha fazla bilgi.

Bitcoin Mart Ayına Kadar 20.000 Dolar mı Olacak?

Bu haftanın başlarında Velvet, Bitcoin boğalarının kırmızı olarak tasvir edilen trend çizgisini tutması gerektiğinden, dünün haftalık kapanışının çok önemli olduğunu belirten aşağıdaki analizi yayınladı. Referans olarak, BTC altından geçtiğinde her zaman ayı piyasalarında sona eren söz konusu eğilim çizgisi, şu anda BTC'nin henüz kapattığı yüksek 6.000 $'larda yer almakta.

Bitcoin bu seviyeye ulaşırsa, Velvet, Bitcoin'in "Mart'a kadar 20.000 doları görebileceğini" belirtiyor, önceki yarılanmalardan önce BTC'nin her zaman yükseldiğini ve olumsuz bir arz şokunun piyasaya çıkacağı beklentisiyle daha da yükseleceğini ifade ediyor.

Bu son derece iyimser görünse de, bunun iyi niyetli bir olasılık olduğuna dair bazı işaretler var.

Bir riskten korunma fonu hizmetleri uzmanı Thomas Thornton, geçtiğimiz günlerde TD Sıralı Birleşik göstergesine göre Bitcoin’in Bloomberg'deki grafiğinin yakın zamanda “13 satın al” mumu bastırdığını belirtti.

TD Sequential'ın önerdiği 13 mum, fiyat geri dönüşlerinin yaklaştığını gösteriyor. Bu tür mumların, Bitcoin Aralık 2017'de 20.000 $ 'a ulaştığında ve BTC geçen yıl 14 Aralık'ta 3.150 $' a kadar kırıldığı zaman görüldüğü ifade ediliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ