Şu andan itibaren, bir Bitcoin ateşini yakabilecek bir katalizör yok, ancak yakın gelecekte çarpıcı değişiklikler olabilir.

Flipside veri analisti Eric Stone'a göre, uyku durumunda kalan Bitcoin yakın dönemde bazı "dramatik değişimlerin" işareti olabilir.

Lider kripto para birimi, son iki ay boyunca farklı borsalarda hacimli birimlerle el değiştiriyor.

Bitcoin Ateşi

Ekim 2018'e göre yüzde 50'lik bir düşüşü temsil eden Flipside verilerine göre, dolaşımdaki 18 milyon BTC'nin yalnızca yüzde 14'ü el değiştiriyordu.

Stone, The Wall Street Journal'a yaptığı açıklamada bu tür bir rölanti türünün alev almaya benzer olduğunu söyledi. Böyle kavramsal bir metafor kullanarak, bu şeyin ne kadar kolay aydınlanabileceğini gösteriyor. Stone yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

“Şu anda birçok insan oturuyor. Ancak boşta oturan o kadar Bitcoin, ateşi tutuşmak anlamına geliyor. Dramatik değişimlerin öncüsü olabilir. ”

Aslanın tüm mayınlı kripto paralardaki payı (yaklaşık 9,1 milyon BTC) altı aydan fazla bir süre içinde taşınmamış durumda. Bu durum, piyasa katılımcılarının çoğunluğunun uzun süre içinde bulunduğunu düşündürmekte.


Yeni Bir Katalizör

Stone, hangi belirli faktörlerin Bitcoin ateşini tetikleyebileceği konusunda ayrıntılı bilgi vermedi. WSJ makalesi, kripto'nun Bitcoin fiyatını yaklaşık 20 bin dolar olduğunu gösderen Aralık 2017 sonunda gerçekleşen büyük balon patlamasından bu yana bir sonraki büyük hareketini gerçekleştiremediğini ifade ediyor.

Şimdi, kurumsal yatırımcıların Bakkt ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan yeni işlem hacmini hiçbir şeymiş gibi kaydederek günü kurtarabileceklerini umuyor. Ancak, kurumlar gevşemeyi sürdürürken, perakende tarafında ilgi bulunmuyor.

Bununla birlikte, girişim kapitalisti Tim Draper 2023 yılına kadar döviz piyasasının yaklaşık yüzde beşini işgal edebileceğini ve bunun da kripto parayı 250 bin dolara ulaştırabileceğini ifade ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ