Devam eden piyasa düzeltmesi, toplulukta kripto para birimi hakkında birçok bakış açısını değiştirdi.

Ünlü Analist DeFi Alanındaki Büyümeye İşaret Ederek Rakam Verdi!

Devam eden piyasa düzeltmesi, toplulukta kripto para birimi hakkında birçok bakış açısını değiştirdi. Bunu düşünün, Nisan ve Mayıs aylarında BTC ve ETH fiyatlarında %60 düşüş görürken DeFi varlıkları %70 düşüş gördü. Pek çok perakende trader şu soruyu sormaya başladı: Bbu boğa koşusunun sonu mu? Çeşitli analistler tarafından öngörülen yükseliş fiyat tahminlerini vuracak mı?

Yatırım firması Framework Ventures'ın kurucu ortağı Vance Spencer bunu hemen kabul etti ve şunları söyledi:

“HAYIR, bunun boğa koşusunun sonu olduğunu düşünmüyorum. Aslında kriptoda boğa koşusunun ne olduğunu tanımlamakta zorlanıyorum. Bence herhangi bir zamanda veya yerde bir boğa koşusu var”

Bitcoin daha da benimsenecek

Ayrıca, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili ilginç bir yön ekledi. Birincisi hakkında konuşurken, Bitcoin'in devam edecek 10 yıldan fazla bir benimseme döngüsüne sahip olduğunu düşündü. ETH için ise bunun sadece başlangıç olduğunu, bu nedenle bir oynaklık ve düşüş döneminin olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Spencer'a göre piyasa, kurumsal yatırımcı çevrelerinden taşınmak üzere olan sermaye miktarını tamamen gizledi.  Spencer, "Aldığım güçlü his, insanların kenardan çıkan sermaye miktarını muhtemelen 1 ila 2 büyüklük mertebesinde hafife almaları" dedi.

Ethereum ve Bitcoin, büyük yatırımcılar için en önemli iki kriptodur ve ikisi de “zirveye yakın” değildir.

ETH/BTC oranına bakıldığında, son 6 ayda üç katına çıktığı görülüyor. ETH 2.0 yükseltmesi, merkezi olmayan finansın (DeFi) genişletilmesinde de önemli bir rol oynamalıdır. Şu anda, birçok kurum muhtemelen Defi'deki fırsatların farkındadır, ancak buna atlamakta tereddüt edebilir.

DeFi ne kadar uzağa ulaşabilir?

Vance Spencer, merkezi olmayan finansın (DeFi) büyümesini öngördü; Şu anda 40 milyar dolar değerinde, 'bugünden itibaren bir yıl içinde bir sıfır daha ekleyebileceğini' söyledi.

İşte önümüzdeki 1 ila 3 yıl için öngördüğü şey:

“Önümüzdeki 2 yıl içinde 100 milyar dolar civarında alacağız. Bundan sonra, 100'den 500'e bir trilyon işaretine kadar bir hızlanma göreceğiz."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ