Bir finansal varlık olarak Bitcoin, son birkaç yıldır popülerlik kazanmıştır. Benimsenme artmaya ve rampalara kolayca erişmeye devam ettikçe, Bitcoin'in kullanıcı tabanı önemli ölçüde büyüdü ve çeşitlendi.

Ünlü Analist DeFi Hakkında Konuştu

Bir finansal varlık olarak Bitcoin, son birkaç yıldır popülerlik kazanmıştır. Benimsenme artmaya ve rampalara kolayca erişmeye devam ettikçe, Bitcoin'in kullanıcı tabanı önemli ölçüde büyüdü ve çeşitlendi. Son birkaç yıl daha fazla kurumsal ilgi gördü. Topluluk içindeki Hodl kültürü baskın olmaya devam ederken, bugün kullanıcılar da varlığın pasif gelir için de kullanılıp kullanılamayacağını merak ediyorlar.

Popüler bir Bitcoin savunucusu olan Andreas Antonopoulos, son zamanlarda yapılan bir tartışmada, Bitcoin'in pasif gelir olarak birçok kripto kullanıcısı ve kripto bazlı borç verme, DeFi ve diğer saklama hizmetleriyle ilişkili riskler için geçerli bir fikir olup olmadığı hakkında konuştu. Topluluk her zaman gezinmeyi popülerleştirmiş ve sadece piyasa güçleri aracılığıyla fiyat takdirine odaklanmış olsa da Antonopoulos, takdirin gerçekten garanti edilemeyeceğini belirtti.

“Kripto paralarınızı başkasına vermeden başka bir seçenek de merkezi olmayan bir finans sözleşmesi kullanmak. Yapabileceğiniz şey, Bitcoin'inizi Eter'e veya doğrudan istikrarlı bir kripto para olan Dai'ye dönüştürebilmeniz ve DAI'yi ödünç alabileceğiniz ve faiz kazanabileceğiniz bir platforma yerleştirebileceğiniz ”

Ancak, kullanıcıların böyle bir senaryoda üstlenmeleri gereken bir risk düzeyi olduğunu kaydetti. Her iki platformun güvenlik açısından aynı olması gerekmediğinden, Bitcoin'den Ethereum tabanlı bir platforma geçişin güvenlik riskleriyle karşılandığını belirtti.

“Ethereum olan temel platformda sorunlar olabilir. Hatalar olabilir. Fikir birliği algoritmasında hatalar olabilir. Gaz fiyatında artışlar olabilir, bu da diğer kademeli sorunlara yol açar. Ve tüm bunlar, yatırım yaptığınız sermayenin bir kısmını veya tamamını kaybetmenize neden olabilir. ”

Bununla birlikte, Ethereum’un DeFi ekosistemi, DeFi içindeki kazanç mekanizmalarıyla son yıllarda borç vermek için oldukça aktif bir alan olmaya devam etmektedir; Dai Tasarruf Oranı (DSR) ile Dai sahipleri, Dai'yi sözleşmeye yatırarak pasif bir gelir elde edebilirler.

 Bununla birlikte, borç verme beklentileri kazançlı olsa da, Antonopoulos başka bir büyük platform riskinin akıllı sözleşmelerdeki hataları içerdiğini, ancak basitçe dolaşmanın kriptonun yatırım getirisini garanti etmeyebileceğini ve risklerin kaçınılmaz olduğunu belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ