Bir sonraki Bitcoin yarılanması birkaç ay içinde (bu yıl Mayıs ayında) gerçekleşeceğinden, daha fazla insan bunun ve amiral gemisi kripto para biriminin fiyatı üzerindeki olası etkisi hakkında konuşmaya başlıyor.

Bir sonraki Bitcoin yarılanması birkaç ay içinde (bu yıl Mayıs ayında) gerçekleşeceğinden, daha fazla insan bunun ve amiral gemisi kripto para biriminin fiyatı üzerindeki olası etkisi hakkında konuşmaya başlıyor.

"Yarılanma Fiyatlandırılır, Pazarlar Verimlidir"

Analist PlanB, yarılanma fiyatının fiyatlandırıldığına inanıyor ve fiyatı tahmin etmek için bir stok-akış modelini kullanıyor. Ancak, piyasa katılımcılarının sadece yüzde 10'unun bu modeli ve arkasındaki matematiği anlayabileceğini düşünüyor.

Grafikte, PlanB, yarılanma neticesinde BTC fiyat artışını tahmin etmek için daha düşük bir rakam kullandı - burada birçok kişi tarafından kullanılan 100.000 dolar yerine - 50.000 dolar. Formülde aylık BTC piyasa verilerini kullandı.

Bununla birlikte, uzman, bir muhafazakar model (50.000 $) veya agresif bir model (100.000 $) seçip seçmemenin bir zevk meselesi olduğuna dikkat çekiyor.

Altına benzer şekilde, Bitcoin, dolaşımdaki para arzına kıyasla düşük ihraç sayesinde çok yüksek bir stok / akış oranı gösterir. Zaman geçtikçe, BTC'nin stok / akış oranının altınınkini aşması bekleniyor, çünkü blok ödülleri kalan her yarılanma da azalıyor.

Willy Woo: Bu On Yıl Dünyanın Yarısını Bitcoin'e Taşıyacak

Kripto para birimi analisti Willy Woo, dünyanın yüzde birinin Bitcoin kullanmaya ve yatırım yapmaya başladığını söyleyerek önceki on yılı özetledi. Önümüzdeki on yılın, dünyanın yarısını ‘Bitcoin inancına‘ dönüştüreceğini ümit ediyor.

‘Bitcoin ve Ethereum En İyi Yatırımlar’

Kripto yatırımcısı 'Bitcoin Macro', Bitcoin ve Ethereum'un yatırım yapılabilecek en iyi kripto varlıkları olduğunu düşünüyor. Bitcoin'i kriptonun ana gemisi olarak adlandırıyor ve Ethereum'u bir 'altcoin endeks fonu' ile karşılaştırıyor.

Uzman, portföyünün genellikle Bitcoin / Ethereum’dan oluştuğunu ifade ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ