Toplam adreslenebilir piyasa (TAM), her projeyi ve varlıklarını değerlendirmek için kullanılan temel özelliklerden biridir. Hangi varlık Bitcoin (BTC) için referans olabilir?

Ünlü Analist Korona Virüsünden Sonra Bitcoin İçin 7 Haneli Seviyelere İşaret Etti

Toplam adreslenebilir piyasa (TAM), her projeyi ve varlıklarını değerlendirmek için kullanılan temel özelliklerden biridir. Hangi varlık Bitcoin (BTC) için referans olabilir?

Melek yatırımcı ve Messari Kurucu Ortağı ve Ürün Direktörü Bay Qiao Wang, geçtiğimiz günlerde Altın (XAU) ve Bitcoin (BTC) piyasa değerleri arasındaki korelasyonun ABD'nin devam eden nicel genişleme (QE) politikası uyarınca ayarlanabileceğini açıkladı.

Wang, Altın'ın (XAU) net piyasa değerinin genellikle Bitcoin'in (BTC) toplam adreslenebilir pazarını (TAM) ölçmek için bir referans olarak kullanıldığını hatırlıyor. İnsanlar bu sayıları esas olarak 'Dijital Altın ve onun içsel değeri etrafındaki yaygın yükseliş anlatımı nedeniyle kullanıyorlar.

Wang'a göre, piyasadaki depresyonu önlemek için büyük miktarlarda finansal enjeksiyon uygulanarak ABD Doları enflasyona tabidir. Yani, Altın (XAU) fiyatı hızla artma şansına sahip ve kelimenin tam anlamıyla 'buradan üç katına' çıkabilir.

Bununla birlikte, Altının (XAU) piyasa değerini 20 trilyon $ olarak değerlendirirsek, bu nefes kesici toplam yeni Bitcoin (BTC) toplam adreslenebilir pazar büyüklüğüdür. Bu nedenle, kripto para biriminin amiral gemisinden bir token için 'adil' bir fiyat 1.000.000 USD'ye gidiyor.

Tecrübeli bir analist, bu değerlendirmenin herhangi bir korkuyu tetiklememesi gerektiğini vurguladı. Bu kadar kolay olsaydı, dünyanın dört bir yanındaki hodlerlar altı haneli Bitcoin (BTC) fiyatının tadını çıkaracaktı. Bununla birlikte, Wang'a göre yeni metrikler Bitcoin (BTC) fiyatı için gerçekten anlamlı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ