Kripto yatırım şirketi Paradigm'un kurucu ortağı ve yönetici ortağı Matt Huang, Bitcoin birçok patlama ve büst döngüsüne girerken yatırımcı psikolojisine bakıyor.

Ünlü Analist Kripto Para Yatırımcı Psikolojisini ve Bitcoin Balon Dinamiğini İzliyor

Kripto yatırım şirketi Paradigm'un kurucu ortağı ve yönetici ortağı Matt Huang, Bitcoin birçok patlama ve büst döngüsüne girerken yatırımcı psikolojisine bakıyor.

“Açık Görüşlü Şüpheciler için Bitcoin” adlı bir makalede, eski Sequoia Capital ortağı, yatırımcıların Bitcoin'i yeni bir parasal varlık olarak ölçmesine yardımcı olmak için anlaşılması kolay bir çerçeve sunuyor.

Birçok yatırımcı Bitcoin'i büyük bir balon olarak gördüğünden Huang, lider kripto para biriminin gerçekten bir kabarcık varlığı olduğunu doğrulayarak eleştirmenleri yatıştırır. Bitcoin’in tarihinde dijital varlığın dört dikkate değer balondan geçtiğini belirtiyor:

2011: fiyat 1 $ 'dan 31 $' a yükseldi.

2013: Fiyat 65 $ 'dan düşmeden önce 13 $' dan 266 $ 'a yükseldi

2013 - 2015: fiyat düşmeden önce 64 $ 'dan 1.242 $' a yükseldi

2017-2018: fiyat, düşmeden önce 1.000 $ 'dan 19.500 $' a yükseldi.

Seri girişimci, Bitcoin'in daha geniş farkındalığa ilham vermek için baloncuklara dayandığını vurgulayarak bir adım daha ileri götürüyor.

Huang, fiyat düştüğünde yatırımcılar için acı verici olsa da, her balon, gelecekteki bir değer deposu olarak Bitcoin'in potansiyeline inanan hodlerlar veya uzun vadeli yatırımcıların büyümesine yol açtı. Paradigm yöneticisi, Bitcoin'in her döngüden sonra daha düşük seviyesinin kripto para biriminin büyüyen tabanını gösterdiğini söylüyor: 2011'de 2 dolar, 2015'te 200 dolar ve 2018'de 3.500 dolar.

Bitcoin’in patlaması ve büstü döngülerinin yanı sıra Huang, aşağıdaki konuları da araştırıyor:

Parasal bir varlık ve kıtlık, taşınabilirlik, mislilik, dayanıklılık vb.Dahil olmak üzere bir değer deposu olarak Bitcoin'in benzersiz özellikleri.

Altının yanında bir yatırım varlığı olarak Bitcoin'in geleceği

Geniş bir kabul görmesi durumunda, Bitcoin'in piyasa değerindeki önemli yükselişi

Bitcoin'e yatırım yapma riskleri

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ