Ethereum’un fiyat hareketi, son birkaç gün ve hafta boyunca Bitcoin’in fiyatıyla çarpıcı bir şekilde benzerlik gösteriyor, ETH’nin BTC ile olan korelasyonu, toplu kripto piyasasında görülen dalgalanma arttıkça daha da güçleniyor.

Ünlü Analist: Kritik Desteği Kaybetmeye Başlayan Ethereum Daha Fazla Dezavantajlı Durumda

Ethereum’un fiyat hareketi, son birkaç gün ve hafta boyunca Bitcoin’in fiyatıyla çarpıcı bir şekilde benzerlik gösteriyor, ETH’nin BTC ile olan korelasyonu, toplu kripto piyasasında görülen dalgalanma arttıkça daha da güçleniyor.

Analistler, Ethereum'un yakın vadede aşağı yönde konumlanabileceğini ve bu durumun mevcut fiyat seviyelerinin hemen altında yer alan büyük destek eksikliğinden kaynaklanabileceğini belirtiyorlar.

Yazının yazıldığı sırada, Ethereum 149,80 dolar olan şu anki fiyat ile yaklaşık yüzde 2'lik bir düşüşle işlem görüyor.

Destek Seviyesini Koruma

ETH'nin şu anda BTC’nin 7 bin 200 dolara düşmesiyle birlikte bu sabah erken saatlerde ayarlanan 147 dolarlık düşük seviyesinden uzak durduğunu ve boğaların şimdiye kadar bu yakın vadeli destek seviyesini koruyabildiğini not etmek önemli.

Ethereum’un boğaları, mevcut fiyatları ile Bitcoin’in 6 bin 500 Dolara düştüğü toplu kripto piyasasında görülen son düşüşler sırasında belirlenen 130 Dolarlık düşük fiyatları arasında önemli bir mesafe koyabildi.

Popüler bir kripto para birimi analisti olan Nik Patel, geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir blog yazısında Ethereum’un fiyat hareketinden bahsetti. Nik Patel yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

“Bitcoin’deki olası olumsuz tarafın ETH / USD’de abartılacağından korkuyorum (geçen hafta boyunca ETH / BTC düşüşünde olduğu gibi).”

Kırılan Destek ETH İçin Daha Fazla Kayba Neden Olacak mı?

Patel ayrıca, pazar günlüğü isimli blogunda yayınlanan yazısında, Ethereum’un 100 doların altında bir bölgede varolan güçlü desteğinin çözülebileceğini, bunun da herhangi bir düşüş yönlü hareketin devam ettirileceği ve muhtemelen bir kapitülasyonun sonucuna yol açabileceği anlamına geldiğini belirtiyor ve şöyle diyor:

“125 doların altında kalan fazla destek yok gibi görünüyor, bu yüzden fiyatın yukarıda kalması hayati önem taşıyor. Ancak, Bitcoin'in şu anda nasıl göründüğü göz önüne alındığında, ETH / USD'nin daha aşağı yönde durduğu görülüyor. Aşağıdaki destek 100 dolar olacaktı, ki bu çok uzak bir yer.”

Bitcoin'in 7 bin doların altındaki bölgede sahip olduğu desteği kaybettiği varsayılırsa, Ethereum'un BTC'ye karşı USD destek bölgelerinde düşüş yaşanması nedeniyle dikkate değer bir kayıp görmesi muhtemel.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ