Bitcoin (BTC), endüstrideki en tanınmış analistlerden birine göre yılbaşını 5.500 dolardan işlem yaparak geçirebilir.

Ünlü Analist Peter Brandt 2020

Bitcoin (BTC), endüstrideki en tanınmış analistlerden birine göre yılbaşını 5.500 dolardan işlem yaparak geçirebilir.

21 Kasım’daki bir tweet’te Peter Brandt, Bitcoin fiyat hedefinin 5.500 dolar olduğunu açıkladı. Olumsuz baskı piyasaları sarstı ve BTC / USD'yi 6 bin 850 dolara düşürdü.

Brandt: Ayı Piyasasının Uzunluğu “Sürpriz Olabilir”

Peter Brandt sonrasında Bitcoin’de ne olacağını, o eğilimin devam edebileceğini - ve genel uzlaşmanın önerdiğinden daha uzun sürdüğünü savundu ve şu açıklamayı yaptı:

“5 bin 500 dolarlık hedefim bugünkü seviyenin çok altında değil. Ancak sürprizin pazarın süresi ve doğasında olabileceğini düşünüyorum.”

Brandt görüşlerinin devamında da şunları söyledi:

“Temmuz 2020'de düşük bir rakamı düşünüyorum. Bu fiyat düzeltmesinden daha hızlı bir şekilde boğaların tükenmesine neden olacak.”

Blok Ödül Yarılanmasından Önce Fiyat

Böyle bir statükonun sürmesi halinde, Bitcoin gözlemcileri arasındaki mevcut geçerli ruh haliyle tam tersi bir şekilde çalışıyor. Daha önceden de bildirildiği üzere, Bitcoin fiyatının popüler Stok Akış modeli, önümüzdeki Mayıs ayına kadar BTC / USD için ortalama 8 bin 300 doları tahmin ediyor.

Bu noktada, blok ödül yarılanması bir boğa piyasasını tetiklemeli. Geçen hafta tüccar Tone Vays, halving etkisinin birkaç ay öncesinden kanıt olarak bulunması gerektiğini belirtti.

Yine de Vays, Bitcoin’in Brandt’in beklediğinden daha da düşebileceğini itiraf etti. Benzer bir düşüş istatistikçi Willy Woo’ya göre tamamen mümkün olabilir.

Haftanın başından bu yana, Bitcoin yüzde 15'ten fazla azaldı. Woo'ya göre, bu davranış tarzı ileriye dönük pazarları karakterize edecek. Woo bu noktada şu açıklamaları da yapıyor:

“Daha fazla oynaklık bekliyorum. Kısa vadeli düşüş tek söylediğim. Üstelik fiyatın eskiden bu yana devam edeceğini beklemeyin.”

Temmuz ayında, BTC / USD 13 bin 800 dolara yükseldikten sonra 9 bin 500 doların altına düştüğünde, Brandt kripto para biriminin bu zirvenin yüzde 80'ine kadar zarar görmesi gerektiği konusunda uyardı. Bu durumda BTC 2 bin 760 dolarlık bir netice ile sonuçlanabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ