Makro iktisatçı Henrik Zeberg, aralarında Bitcoin ile birlikte birçok büyük varlığın düştüğünü, aynı kaderin de altın içinde olacağını belirterek altında büyük bir satışın geleceğini ifade etti.

Ünlü Analist Uyardı: Bitcoin’in Düşüşünü Altın da Yaşayacak

Makro iktisatçı Henrik Zeberg, aralarında Bitcoin ile birlikte birçok büyük varlığın düştüğünü, aynı kaderin de altın içinde olacağını belirterek altında büyük bir satışın geleceğini ifade etti.

Bitcoin, 12 Mart'ta gerçekleşen büyük satışla birlikte son iki gün içinde değerinin yüzde 40'ından fazlasını kaybettiğinden, altın (XAU) hayranları, değerli metallerinin bu pazar durumu nedeniyle duracağını umuyor.

Euro Pacific Capital CEO'su Peter Schiff, her zaman Bitcoin'e meydan okuduğu ve altını savunduğu için bunlardan biri.

Bununla birlikte, makroekonomist Henrik Zeberg, Perşembe günü Bitcoin fiyatının 3.900 dolara düşmesini sağlayan benzer bir satışın yakında altın da olacağı konusunda uyardı.

‘Benzer satışlar altına’da geliyor’

Altın tuutkunlarının Bitcoin sahipleri üzerindeki zaferini kutluyor olduğuna dikkat çeken Zeberg, benzer bir satışın altın için de yakın olduğunu söylüyor. Nakitin şu anda kral olduğunu ifade eden Zeberg, Bitcoin ve altının deflasyon sırasında çökeceğini belirtiyor.

"Altın, 2015'in altında yeni bir dip bulacak"

Zeberg, kıtlaştığında likidite sağlayan altın olmasına rağmen, hala satılacak ve 2015'in altına düşeceğini söyleyerek devam ediyor. Ons başına 1.050 $. Şu andaki fiyat ons başına 1.579 $ 'dır.

“Bu delilik! Altın en iyi görevini yapıyor. Az olduğunda likidite sağlamak. Altın satılacak - ve EW resmi hakkında hiç şüphe yok. Altın 5 dalgaya dalacak ve 2015'in altında yeni bir dip bulacak. ”

Ancak ekonomist, XAU'nun önümüzdeki birkaç ay boyunca dip noktasını bulamayacağını da sözlerine ekledi.

“Altın önümüzdeki birkaç ay boyunca dip görmeyecek”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ