Ünlü analist Sherpa, twitter üzerinden 2022 yılında dikkatleri üzerinde toplayacak 3 altcoin’i duyurdu.

Ünlü Analistin 2022’de Umutla Baktığı 3 Altcoin

Ünlü analist Sherpa, twitter üzerinden 2022 yılında dikkatleri üzerinde toplayacak 3 altcoin’i duyurdu. 2021 yılında da önemli çıkışlara imza atan bu altcoinler; Avalanche (AVAX), Polkadot (DOT) ve Fantom (FTM).

Söz konusu 3 altcoin’in de DeFi (merkezsiz finans) uygulamalarını destekleyen projelerden olması dikkat çekiyor.

Cornell Üniversitesi profesörlerinden Emin Gün Sirer’in yönettiği Ava Labs tarafından çıkartılan Avalanche, 2021’de önemli bir çıkış gösterdi. 2021’in başlarında 3 doların biraz üstünde hareket eden Avax token, 21 Kasım’da 146 dolar ile tüm zamanların rekoruna imza attı. Şu sıralar Avax, 116 doların üzerinde hareket ediyor.

Polkadot da DeFi piyasalarının ciddi aktörleri arasında ve 24.27 milyar dolarlık toplam piyasa büyüklüğü ile AVAX’ın hemen ardından 11’inci en değerli kripto para projesi. Polkadot, 2020’nin Haziran ayından itibaren yatırımcılarla buluşan ve hızlıca en değerli kripto paralar arasına ismini yazdıran projelerden birisi oldu.

Sherpa’nin dikkat çektiği diğer proje ise Fantom! Cardano, Ethereum ve Solana gibi akıllı sözleşmelerle uyumlu çalışan Fantom, 1.38 dolardan işlem görüyor ve CoinMarketCap’te 43’üncü sırada. Düşük fiyatı ile fırsat yatırımı olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ