Pozitik ayrışma, yani düşen borsa ile korelasyonunu kaybetme, Bitcoin (BTC) boğa anlatımının en önemli noktası olarak ödül yarılanmasının yerini aldı.

Pozitik ayrışma, yani düşen borsa ile korelasyonunu kaybetme, Bitcoin (BTC) boğa anlatımının en önemli noktası olarak ödül yarılanmasının yerini aldı.

Federal Rezerv 'sınırsız' para enjeksiyonu ilan ederek, kripto öncüsü yazarlar fiat para birimlerinin değerini alay ediyorlar. Bu kesinlikle yeni bir “güvenli liman” arayışı ile sonuçlanacaktır. Son zor günlerde Bitcoin (BTC) fiyat davranışını doğru bir şekilde tahmin eden analist, bir göstergenin pozitif ayrışma için çok önemli olduğunu iddia etti.

Tepe olabilir

Tanınmış kripto para analisti Willy Woo, güvenli limanların (Bitcoin ve altın) düşen borsalarla bu kötü şöhretli ayrışmasının gerçek olup olmadığı üzerine bir tartışma başlatmak için bir grafik yayınladı. Ona göre, önümüzdeki haftanın fiyat ve endeks hareketleri kesin cevap verecektir.

Başka bir analist, Capriole Investments'tan Charles Edwards, bu sorunun çözülmesine yardımcı olabilecek bir gösterge olduğunu ekledi. Ona göre, Korku ve Açgözlülük Endeksi yükselmeye devam ederse, ayrılma olasılığı da aynı olacaktır.

Tepe korkusu  şimdilik olabilir. Korku ve Açgözlülük endeksi (şu anda 10. haftada en yüksek değerdedir) şu an için en kötü korkunun olabileceğini düşündürmektedir. Bu artmaya devam ederse, ayrılma olasılığı da artar.

Görünüşe göre bu teori CNN Korku ve Açgözlülük Borsa Endeksi bugün 5 kadar düşük iken Kripto Alternatif Korku ve Açgözlülük Endeksi Açgözlülük Bölgesi 7 puan daha yakındır.

Daha önce bildirildiği gibi, bir hafta önce bu kripto göstergesi de beş puan seviyesine ulaştı. Bu nedenle, bu küçük hamlenin Aşırı Korku bölgesinden çıkması yedi gün sürdü.

Korku açgözlülük haline geldiğinde

Büyük korku ve büyük açgözlülük dönemlerinde hisse senedi ve kripto fiyat hareketleri arasındaki ilişkiyi ustalıkla tahmin eden Charles Edwards'dı. Yüksek düzeyde bir korelasyonu ortaya çıkaranın sadece bu iki bölge olduğunu vurguladı:

Piyasalar Aşırı Açgözlülük içindeyken: yatırımcılar riskli varlıklara çekilir ve Bitcoin performansı özkaynaklarla ilişkilidir veya piyasalar Aşırı Korkudayken: yatırımcılar riskli varlıkları ve Bitcoin performansı özkaynaklarla ilişkilidir.


 Son günler bu teorinin oldukça doğru olduğunu teyit etti. Bitcoin (BTC) boğaları, Bay Edwards'ın 100.000 dolarlık 'enerji değeri' tahmininin, kripto-hisse senedi korelasyonu için son 'Amygdala Overdrive İlişkisi' yasası kadar kesin olacağını umabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ