Bugünkü Ethereum fiyatı, 187 dolar civarında dolaştığı için önemli bir hareket göstermiyor.

Ünlü Analist

Bugünkü Ethereum fiyatı, 187 dolar civarında dolaştığı için önemli bir hareket göstermiyor. Bununla birlikte, ETH’nin daha yüksek seviyelere doğru hareket etmesi, Bitcoin’e karşı değer kazandığında çok daha dikkat çekici olmuştur. ETH / BTC kuru son birkaç gün içinde yüzde 7'ye varan oranda artış gösterdi.

Bu kazançlar, Ethereum ağında artan ağ aktivitesinin yansımasından ibaret. Bu yüzden Bitcoin’e karşı oluşan kazanımların fiyatı 260 dolar seviyelerine taşıyabileceği ifade ediliyor.

Sabit Bir Yükselişte Ethereum Ağ Aktivitesi

Yazının yazıldığı sırada Ethereum 187 dolardan işlem görerek yüzde 0,49 değer kazandı. Bu, dün kaydedilen 190.34 dolarlık yüksek seviyeden yapılan ufak bir düzeltmedir, çünkü bitcoin ayrıca 8 bin 700 dolarlık bölgeye düşüşe neden olan devasa bir satış hissi yaşamadan önce 9 bin 200 doların üzerine çıkmıştı.

Bu düşüş eğilimine rağmen, kısa vadede boğaları artırabilecek bazı katalizörler var: bunlardan biri yükselen ağ kullanımı. Ethereum ağı, gaz kullanımındaki hızlı artışla kanıtlanan ağ faaliyetinde elle tutulur bir büyümeye tanık oldu.

Aslında, kullanılan toplam günlük gaz, EthHub'ın Twitter'daki kurucusu tarafından belirtildiği gibi Eylül ayı ortalarında yeni bir seviyeye ulaştı. Tarih tekerrür ederse bu durum yükselişe işaret ediyor. Çünkü geçen sefer Ethereum'un ağ aktivitesi yükseldiğinde 2017’de muhteşem bir harekette bulunarak fiyatını 1400 dolar seviyesine çıkarmıştı.

ETH, Bitcoin'e Karşı Dip Yapmış Olabilir

Analytics firması Skew, geçtiğimiz günlerde Twitter'da kripto alanındaki çoğu insanı rahatsız eden soruyu sordu "Ethereum BTC’de dip mi yaptı?"

ETH / BTC kur oranı, bu ayın başından bu yana, ETH'nin Bitcoin'e (BTC) karşı değer kazandığını gösteriyor. Skew, ETH / BTC kurunun geçen hafta en az yüzde  7 arttığını belirtiyor. Ekim ayının sonlarından bu yana ETH, mevcut 21.400 satoshide en az 2.422 sathasilik artış gerçkleştirdi. Bir sonraki direnci 21.900 satoshiye indirirse, baş aşağı görülebilir.

Bu Durum Altcoin Sezonuna mı İşaret?

Norm olduğu üzere, ETH her ne zaman BTC'ye karşı önemli ölçüde yükselirse, bazı kripto izleyicileri yakın bir zamanda altcoin sezonunun başlaması konusunda hızlı davranıyorlar. ETH / BTC kuru güçlü bir ivme sergilediği için şimdi de durum budur. CryptoWolf adındaki Crypto analisti, 18.000'den fazla Twitter takipçisine, altcoin sezonunun başladığını ifade ediyor.

Ethereum Bu Ay 260 Doları Yeniden Gelebilir

Ethereum ağı, önümüzdeki aylarda proof of stake aşamasına geçeceği için bir miktar teknik engelle karşılaşabilir. Bununla birlikte, yakın vadede, bu güncellemenin ETH'nin fiyatını nereye taşıyabileceğini merak ediyorsanız 260 dolarlık bir rakamı hedef olarak koyabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ