İngiliz girişimci Alistair Milne, bitcoin halving etkinliğinden sonra Bitcoin fiyatının hareket etmeyeceğini söyleyenleri anlamakta güçlük çektiğini ifade ediyor.

Ünlü Analistten Bitcoin Halving Yorumu: “Kaçınılmaz Olarak BTC Fiyatını Hareket Ettirecek”

İngiliz girişimci Alistair Milne, bitcoin halving etkinliğinden sonra Bitcoin fiyatının hareket etmeyeceğini söyleyenleri anlamakta güçlük çektiğini ifade ediyor.

Mayıs 2020'de gerçekleşmesi beklenen Bitcoin üçüncü ödül yarılanması, önümüzdeki yıl kripto pazarını yönlendirecek ana anlatı olarak şekilleniyor.

Bitcoin uzmanı Alistair Milne, para biriminin yaklaşmakta olan halving etkinliğini nasıl fiyatlandırmayacağını anlamıyor.

Bitcoin Arzı

Maksimum Bitcoin arzının 21 milyon tokenlık net bir sınırı var. Dezenfekte edici bir modele dayanarak, yeni kripto paraların üretilme hızı her iki yarılanmadan sonra yavaşlıyor. Altı aydan kısa bir sürede, Bitcoin madencileri blok başına yalnızca 6.25 BTC alabilecek.

Bitcoin'e olan talebin yüksek kalacağı göz önüne alındığında, fiyatlar önceki iki fiyat artışını yineleyerek bir kez daha büyük değer kazandırabilir.

Efsanevi girişim kapitalisti Tim Draper'a göre, Bitcoin’in 2014’te 10 bin dolara hızlı yükselişini doğru bir şekilde öngördüğünü belirterek, en iyi ihtimalle kripto para biriminin 2022 yılında 250 bin dolara çıkacağını ifade ediyor.

BTC İçin Düşüş Durumu

Yine de, Bitcoin halving etkinliğinin çok fazla önemsendiğini düşünen bazı şüpheciler var ve BTC bu sefer bir pump hareketi gerçekleştirmeyebilir. Onların temel argümanı, yaklaşmakta olan ödül indiriminin zaten fiyatlandırılmış olabileceği şeklinde.

Bitcoin ekosistemi de 2019'da önceki döngülere kıyasla önemli ölçüde farklıdır. Kripto para birimi türev piyasası, CME Grubu ve Bakkt'ın kurumsal yatırımcılara yönelik hizmet açmasıyla birlikte genişlemeye devam ediyor.

 Kripto para analisti Willy Woo, Bitcoin fiyatının alışılmadık bir şekilde düşüş eğilimi göstermesi nedeniyle önceki pazar döngüsünü tekrarlamayacağına inanmak için iyi bir neden olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ