Uzun vadeli Bitcoin (BTC) çağrılarıyla takipçilerini oluşturmaya devam eden bir analist, kripto kralının yaklaşık sekiz yıl önce olana benzer büyük bir düzeltmeden geçebileceği konusunda uyarıyor.

Rekt Takma isimli analist, 345.100 Twitter takipçisine, Bitcoin'in bir boğa piyasasını ateşlemeden önce çapraz direnci destek olarak yeniden test ettiği 2015 fiyat hareketine benzer şekilde hareket ettiğini söyledi.

2015'te Bitcoin, parabolik bir ralli başlatmadan bir ay önce değerinin yaklaşık %38'ini kaybetti.

Rekt bu noktada "BTC, makro düşüş trendinin 2015 benzeri bir yeniden testini yaşayacaksa, o zaman fiyat şimdiye kadar gördüğümüzden daha da derin düşebilir” diyor.

Rekt'e göre Bitcoin, 27.000 $'lık direncin altında işlem gördüğü sürece, yaklaşık 20.000 $'daki temel psikolojik desteğine düşebilir. BTC şimdiden haftalık 28.800 dolar seviyesini geri almayı başaramadı. Haftalık 27.000 doların altında kapanan bir BTC, muhtemelen 20.000 doların altına doğru daha fazla düşüşe yol açacak.

Alım-Satım Şenliğine katılmak için ByBit Hesabınızı Bu linkten açabilirsiniz.  Bu bağlantı ile kaydolduğunuzda ve işlem yaptığınızda 100 $'a kadar Bonus kazanın!

Rekt ayrıca, Bitcoin'in şu anda 27.000 $'lık baş-omuz modelinin boyun çizgisinin altında işlem gördüğü için günlük zaman diliminde düşüş sinyali verdiği konusunda uyarıyor. Analiste göre, BTC'nin destek olarak 27.000 doları geri alamaması muhtemelen tersine dönme modelini doğrulayacaktır.

Yazım sırasında, Bitcoin 26.733 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ