Crpyto analisti ve tüccar Luke Martin, XRP satmanın Ripple'ın hayatta kalmasının tek yolu olduğunu söylüyor.

Ünlü Analistten Eleştiri: Ripple, “Hayatta Kalmak” İçin XRP  Satıyor

Crpyto analisti ve tüccar Luke Martin, XRP satmanın Ripple'ın hayatta kalmasının tek yolu olduğunu söylüyor.

Ripple, 10 milyar dolarlık blockchain devi, kendisini XRP kripto para biriminden uzaklaştırmaya çalışıyor olsa da, eleştirmenler öyle düşünmüyor.

Popüler kripto analisti Luke Martin kısa süre önce, patlayıcı bir Financial Times makalesine yanıt olarak XRP'nin dump eyleminin hayatta kalmasının tek yolu olduğunu tweetledi.

Ripple'in Kan Bağı

Financial Times kısa süre önce Ripple'ın işine şüpheyle bakan bir makale yayınladı. 8.9 milyon dolarlık MoneyGram "geri tepmesini" eleştirmenin yanı sıra Ripple'ın XRP ile olan şüpheli ilişkisini de sorguladılar.

Yani, Ripple CEO'su Brad Garlinghouse'un şirketin acımasız XRP satışları olmadan şirketin kârlı olmayacağını söylediği bir Ağustos röportajını hatırladılar.

"[XRP satmadan] karlı ya da nakit akışı pozitif olmazdık, sanırım bunu söylemiştim. Şimdi yaptık."

Daha Fazla Satış Baskısı?

Ripple 4. çeyrekte satışlarını önemli ölçüde azaltmasına rağmen, yakın zamanda emanet cüzdanından 500 milyon XRP tokenını satışa çıkardı. Şirket başka bir satış çılgınlığı yapmaya karar verirse, bu muhtemelen XRP fiyatında başka bir düşüşe yol açacak.

Arzının çoğunu elinde tuttuğu göz önüne alındığında, Ripple için XRP'nin fiyatını karşılamak pek mantıklı değil. Garlinghouse, başarısındaki en ilginç taraf olduklarını söyledi.

 CoinMetrics yakın zamanda Stellar ve XRP'nin en iyi kripto para birimleri arasında en yüksek servet eşitsizliğine sahip olduğunu belirledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ