Altcoinler, kripto dünyasında, SegWit ve Atomic Swapları gibi sayısız yenilik getirerek olumlu bir imaj oluşturdu. Ancak, bazı analistler öyle düşünmüyor.

Ünlü Analist Neden Böyle Bir Cümle Kullandı: “Litecoin’in Geleceğini Yoktur”

Altcoinler, kripto dünyasında, SegWit ve Atomic Swapları gibi sayısız yenilik getirerek olumlu bir imaj oluşturdu. Ancak, bazı analistler öyle düşünmüyor.

Analistler genellikle gelecekteki kripto para birimi trendleri hakkında büyük açıklamalar yapmaktan hoşlanırlar. Ancak, en eski kripto para birimlerinden birinin sonunu öngören bir tahmin duymak ilginç gelecek

"Sınırlı Potansiyelli Bitcoin Klonu"

Medium’un The StartUp bölümünün başında, geliştirici ve girişimci Sylvain Saurel tarafından bir makale yayınlandı. Bay Saurel, Litecoin’in (LTC) sona ereceğini öngörüyor, çünkü arkasındaki ideoloji “zaman içinde sürmeyecek” diyor. Bay Saurel, Charlie Lee'nin "Dijital Gümüş"ü kurmaya istekli olmasına rağmen, Bay Lee'nin Bitcoin (BTC)'nin hafif ve hızlı versiyonunu sunmaya çalıştığını söylemeye devam ediyor.

Bay Saurel üç argüman ilan ediyor. Birincisi, LTC'nin zayıf bir noktası vardır, çünkü kripto para biriminden sorumlu birisine sahip. Yazara göre, bu çalışma şekli, yalnızca mevcut insanların parasal güçlerini suistimal eden başarısızlıklar üretir.

Bay Saurel ayrıca, Bay Lee'yi bütün LTC'sini satmakla suçladı.

Bay Lee, LTC'yi "büyük kardeşim" BTC'nin bir kopyası olarak görür. Bu nedenle, LTC blok zinciri BTC'nin tüm güvenlik açıklarına sahip. Örneğin, BTC’de bir miktar güvenlik ihlali bulunursa, bu kaçınılmaz olarak LTC’yi mahveder. Yatırımcılar bu iki para birimini aynı anda tutmaktan kaçınacaklar çünkü portföy çeşitliliğine zarar verecekler.

Son olarak, Bay Saurel, BTC'nin benimsenme konusunda bir şirkete ihtiyaç duymadığını, yakın zamanda başka bir BTC için pazar talebinin oluşmayacağını belirtti.

Bu Doğru mu?

Bay Saurel'in tavrı tartışmalı. Bu açıdan bakıldığında, her para biriminin isimsiz yönetimi yönetişimden ayrılır. Ancak, Bitcoin Core ekibi çoğunlukla bilinir. İkinci argümanı, en çok kabul edilen gerçek dünya para birimi olan Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere tüm BTC forklarının ilerlemesini çözebilir.

Son olarak, BTC'nin bir şirkete ihtiyacı olmadığı mesajı garip geliyor. Kripto dünyası, burada ve orada gelişen farklılaşma ve gelecek vaat eden projeler dünyası aynı zamanda. BTC hiçbir zaman teknoloji ve benimseme konusunda "tek bedene uygun" bir kripto para birimi olmayacak.

Görünüşe göre, Bay Lee bu tahminlere çok az dikkat ediyor. Öncelikle, MimbleWimble protokolü aracılığıyla Litecoin ağındaki mahremiyeti arttırmaya odaklanmış durumda. Ayrıca, topluluğa yönelik son fon yaratma girişiminin başarısı, Bay Saurel'in konumunu sorgulamakta.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ