Bitcoin, yazı yazılırken 45.7 bin doların üzerine çıkarak Mayıs ortasından bu yana en yüksek seviyelerine ulaşırken, kripto topluluğu bir yükseliş dalgası yaşıyor.

Bitcoin, yazı yazılırken 45.7 bin doların üzerine çıkarak Mayıs ortasından bu yana en yüksek seviyelerine ulaşırken, kripto topluluğu bir yükseliş dalgası yaşıyor. Kripto para kullanımını ağır bir şekilde vergilendirmeyi amaçlayan ABD Altyapı Yasası bile bu yukarı yönlü gidişatı engelleyemedi. Bu yükseliş hissi, şu anda iyimser bir şekilde 50.000 $ işaretine ulaşmasını bekleyen çeşitli uzmanlar tarafından yapılan analize de yansıdı.

Birkaç analistin umduğu oldukça açık bir işaret, kral kripto paranın, 45.000 dolarda oturan 200 günlük Hareketli Ortalama'dan (MA) tekrar tekrar bulduğu direnci geçmesiydi. Popüler analist Will Clemente'e göre artık yukarıda temiz bir kırılma beklenebilir ve büyük oyuncular bunu bir satın alma işareti olarak görebilir.

Bitcoin yükselişi

Anthony Pompliano ile yakın zamanda yapılan bir podcast'te genç analist şu görüşteydi:

“Orada bir duraklama veya biraz nefes alabilir miyiz diye izleyeceğim (200 günlük MA) çünkü bu, geleneksel finanstaki birçok insanın bir varlığın yükselişte olup olmadığını görmek için baktığı bir tür işaret. ya da düşüş aşaması… Bunu arayacağım, ama şu anda 49.000-50.000$'ı hedefliyorum ve orada nasıl bir tepki vereceğimizi görüyorum. Önümüzdeki haftalarda belki de orada oynayacağını düşünüyorum.”

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Çıkıştan bu yana Clemente, lider kripto paranın 57 bin dolar olan bir sonraki dönüm noktasına ulaşmaya hazır olduğuna inanıyordu ve şu yorumu yapıyordu:

Bitcoin, şu anda 57 bin dolarda bulunan boğa koşusu onayı için sarı orta çizgiyi geri almaya hazır görünüyor.

Onaylanırsa, delta/üst ortalama (turuncu) bir sonraki hedefim 92.000 $ olacak.

Bu seviye daha sonra geri alınırsa, şu anda 175 bin dolar olan en yüksek fiyat modelini hedefliyor olacaktır.

2018 ayı piyasası

Röportaj sırasında Clemente, traderları, yükseliş momentumunun ancak uzun vadeli sahipler varlıklarını terk etmedikleri veya “likiditeden çıkış aramaya” başlamadıkları takdirde sürdürülebileceği konusunda uyardı. Glassnode'un verilerine göre, uzun vadeli sahipler aslında "eski ellerin çoğu yardım rallisinde likiditeden çıktığı 2018 ayı piyasasından farklı" olarak kripto paralarını tasfiye etmiyorlar.

 Bununla birlikte, analist tarafından kripto paranın zincir üstü metriklerinde potansiyel bir kırmızı bayrak vurgulandı ve bu durum, bu yardım rallisinin askıya alınmasına yol açabilir. Ona göre, Bitcoin için zincir içi aktivite şaşırtıcı derecede düşük ve bu eğilimin tersine çevrilmesi, yükseliş momentumunun sürdürülmesi için çok önemli olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ